Банки блокують рахунки українців: названо нові несподівані причини

Українці масово скаржаться на те, що банки заблокували рахунки одразу після надходження на них коштів. Йдеться про разові поповнення в межах 10 тис. грн. Банки розцінювали їх як підозрілі й вимагали в одержувачів показати документи, які б пояснили, що це за надходження, чому в такій сумі й від кого отримано.

Як пише видання «Мінфін», але навіть після цього не всім клієнтам вдавалося отримати доступ до своїх грошей. Клієнт Райффайзен Банку розповів, що банк заблокував йому рахунок і відмовив у подальшій співпраці відразу після того, як йому надійшла невелика сума, яку через термінал переказали близькі родичі. Детальних пояснень ні на гарячій лінії, ні у відділенні банку, куди звернувся чоловік, йому не надали.

«Відповіді, у чому саме проблема і які питання є у фінмоніторингу до мене, мені ніхто не надав. Згодом мені запропонували закрити рахунок, на що я погодився. Але коли я закривав рахунок, мені сказали, що кошти, які залишилися у мене на балансі, я зможу отримати лише через 60 днів!» – поскаржився клієнт.

У схожу ситуацію потрапила клієнтка monobank. Причиною блокування її рахунку стали 100 євро, які дочка переказала з-за кордону через платіжну систему SWIFT. «Попросили пояснення платежу, що це справді мої родичі. Я відправила дані, що це справді моя дочка, але картку так і не розблокували. Це просто цинічний грабіж», – обурюється користувачка.

Але найцікавіший випадок був у клієнта А-Банку. Користувач повідомив, що банк ще кілька місяців тому заблокував його рахунок. Приводом стало надходження на картку 9500 грн від невідомої особи. За словами клієнта, він одразу повідомив А-Банк, що це помилковий платіж, і виявив бажання його повернути відправнику. Але це йому не допомогло.

Банк заблокував рахунок і тепер, щоб його розблокувати, вимагає від клієнта сплатити 30% залишку на балансі, що, як уточнює автор відкликання, понад 30 тис. грн. У банку пояснили, що рахунок заблокували через отримання шахрайського переказу.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *