В Україні ціни на квартири впали наполовину, але їх ніхто не квапиться купувати

В Україні ринок житла майже стоїть. Квартири купують лише ті, кому ніде жити, і хто ще має гроші на покупку. При цьому ціни на квартири впали — далі нікуди. Деякі квартири подешевшали вдвічі. Але й за такою ціною ніхто не квапиться їх купувати.

Про те, якою є нинішня ситуація на ринку житла, і які прогнози на найближче майбутнє, розповіли експерти ранку нерухомості.

«Первинний ринок лежить», – лаконічно описав ситуацію аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький.

У містах, які зазнали обстрілів, ціни на житло знизилися приблизно на 30%. Це якщо розглядати середній сегмент. У сегменті дорогого елітного житла справи ще гірші. Попиту на дороге житло зараз немає. Через це власники таких квартир були змушені знизити ціни наполовину. Але й за такої вартості продаж іде туго.

Зараз ніхто не готовий інвестувати у житло, адже ніхто не знає, що буде з цим житлом, а також, чи будуть на нього покупці, навіть якщо воно залишиться цілим.В Україні ціни на квартири впали наполовину, але їх ніхто не квапиться купуватиУ найважчому становищі опинилися девелопери, які до початку військових дій не встигли закінчити об’єкти, що будували. А зараз усе – будматеріали, енергоносії, транспортні послуги – катастрофічно подорожчало. А вони ціну на свої об’єкти не можуть піднімати, оскільки пов’язані договорами.

Багато власників житла виявилися морально не готовими знижувати ціни на квартири, каже ріелтор Юлія Смирнова. Навіть поступка на 15-20% здається їм катастрофою. Не кажучи вже про 30-50% знижки. Наразі продають житло лише ті, хто твердо вирішив назавжди залишити Україну, і тому налаштований збути тутешню нерухомість. А купують квартири лише ті, хто потребує свого даху над головою. У результаті дорога столична нерухомість йде за безцінь: ціни на нові квартири в хорошому районі поряд із метро становлять від 40 до 60 тисяч доларів. Тому багато квартир з колишніми цінами просто «висять» на сайтах продажу до кращих часів.

Проте експерти кажуть, що «кращі часи» для ринку житла настануть не раніше ніж за кілька років. Порівняно з довоєнним періодом столичний ринок житла просів на 60-70%. І це ще не кінець, твердять експерти. Багато забудовників просто розоряться і підуть з ринку. Можливо, залишаться лише ті, хто зможе отримати держзамовлення на післявоєнне будівництво. Та й те, якщо держава після війни матиме гроші.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *