Де у Броварах зробити ПЛР-тест на коронавірус

Сьогодні ПЛР-тести на коронавірус перестали робити виключно за медичними показаннями. Для багатьох вони стали потрібними, аби мати змогу виїхати за кордон. Ще хтось не бажає проходити двотижневу самоізоляцію, повернувшись з іншої країни. Комусь і взагалі наполегливо радять здати ПЛР-аналіз роботодавці. Де броварчани зможуть зробити тест на СОVID та куди звертатися, якщо симптоми захворювання все ж проявилися – далі у матеріалі «Громадського ревізора».

Лікарня чи приватна лабораторія: де надійніше?

Зробити ПЛР-аналіз на СОVID містяни можуть у Броварській багатопрофільній клінічній лікарні. Послуга є платною та коштує 1700 гривень. Щоб здати тест, пацієнт повинен зателефонувати до поліклініки та записатися на вільний час.

Валентин Багнюк розповідає, що на відміну від багатьох приватних лабораторій, ББКЛ робить тести, які будуть дійсними у всіх країнах світу: «Апарат, на якому ми досліджуємо аналізи пацієнтів, внесений до міжнародних баз, а отже результати гарантовано будуть дійсними у будь-якій державі. Деякі лабораторії роблять ПЛР-тести, але вже на кордонах з іншими країнами виявляється, що вони не дійсні. Ми уклали договір з Міжнародними авіалініями України, тож зараз робимо тести для їхніх пілотів та стюардес. За увесь час у них не було жодного випадку, коли якась країна визнала результат тесту недійсним».

Серед найбільших переваг тестування на СОVID у броварській лікарні – швидкість отримання результатів. За словами директора закладу, якщо пацієнт здав тест вранці, результати будуть готові вже до вечора. Рідше доведеться зачекати до наступного дня. За статистикою, близько 20% пацієнтів ББКЛ, які приходять тестуватися за власною ініціативою, отримують підтвердження захворювання.

Окрім того, здати тест на СОVID можна й у приватних лабораторіях, але звертатися доведеться, скоріше, до столичних закладів. Майже усі вони пропонують виїзд на дім, в тому числі і по Київській області. Вартість тестувань — найрізноманітніша. Десь ПЛР-тест пропонують зробити усього за 500 гривень, а ще десь за нього доведеться викласти майже 2,5 тисячі.

Туристи, яким потрібен ПЛР-тест для виїзду за кордон, можуть зробити його просто в аеропорті «Бориспіль». Вартість аналізу фіксована та становить 1,5 тисячі гривень. Щодо часу – представники «Борисполя» обіцяють, що разом з оформленням процедура триватиме не більше 15 хвилин.

У будь-якому випадку пам’ятайте: головне – дізнатися, які лабораторії визнає держава, до якої ви зібралися подорожувати. Якщо тест буде виконаний з використанням сумнівного обладнання, його результат можуть вважати недостовірним.

Де протестуватися, якщо є симптоми

Інша справа – тестування на СОVID у випадку, якщо є відповідні симптоми захворювання. Як пояснив директор Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов, в цій ситуації потрібно негайно звертатися до свого сімейного лікаря. «Якщо пацієнт має підозри, що він інфікувався коронавірусом, йому треба терміново зателефонувати сімейному лікарю. Після того, як спеціаліст вислухає скарги, він визначить, чи дійсно є необхідність у тестуванні. Якщо так, пацієнтові скажуть час та номер амбулаторії, до якої варто завітати аби здати ПЛР-аналіз. Якщо у хворого зависока температура, він має складнощі з диханням та інші характерні для СОVID симптоми – їхати нікуди не потрібно. В такому випадку до пацієнта додому приїде спеціальна бригада, яка здійснить забір аналізів в домашніх умовах», — підкреслює Кравцов.

Зазначимо, що ПЛР-аналіз на коронавірус у броварських амбулаторіях для пацієнтів з відповідними симптомами виконується безкоштовно. Послуги з тестування на СОVID на платній основі первинна медицина не надає.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *