Зеленський запропонував звільнити Резнікова і представив кандидата в міністра оборони

Президент України Володимир Зеленський вирішив провести заміну міністра оборони України. Однак відставку Олексія Резнікова з посади має погодити Верховна Рада.

Натомість, за його словами, оборонне відомство має очолити Рустем Умєров. Про це український лідер говорив у вечірньому зверненні до українців 3 вересня (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця новини).

«Цього тижня парламенту буде запропоновано ухвалити й кадрове рішення. Хочу окреслити це зараз. Я вирішив провести заміну міністра оборони України. Олексій Резніков пройшов ці більш ніж 550 днів повномасштабної війни», – сказав Зеленський.

Президент висловив думку, що міністерство потребує нових підходів та інших форматів взаємодії як із військовими, так і з суспільством загалом.

«Зараз очолити Міністерство має Рустем Умєров. Верховна Рада України добре знає цю людину, і пан Умєров не потребує додаткових представлень. Очікую від парламенту підтримки цієї кандидатури», – додав глава держави.

Окрім того, Зеленський розповів про домовленості з партнерами щодо оборонних пакетів.

«І, до речі, сьогодні в розмові з Президентом Франції Макроном ми обговорили, яке нове постачання здатне допомогти нашим воїнам. Обговорили захист нашого Одеського регіону – те, що Франція може зробити для захисту Одеси та області. І є дуже важлива домовленість про тренування у Франції наших пілотів – наша коаліція сучасних винищувачів стає міцнішою», – зазначив Зеленський.

Також гарант прокоментував роботу «зернового коридору».

«Вже чотири судна пройшли нашим новим, альтернативним морським коридором із наших південних морських портів. І ми працюємо з нашими партнерами по всьому світу, щоб відновити нормальну роботу «зернового коридору», який забезпечував і має забезпечувати продовольчу безпеку в глобальному масштабі. Я дякую всім, хто з цим допомагає», – наголосив президент.

Також він додав, що за наступні місяці Україна має досягти кількох цілком конкретних результатів.

«Наша стратегічна політична мета – відкриття переговорів про членство із Євросоюзом. Україна має сім визначених рекомендацій Єврокомісії. Частину з них ми вже реалізували. Заради іншої частини потрібна результативна робота Верховної Ради України. Вчасна робота, яку ми погодили із Єврокомісією», – розповів Зеленський.

«Закон про відновлення електронного декларування, зміни до закону про національні меншини та, особливо зверну на нього увагу, «закон про ПЕПів» – politically exposed persons, політично значущі особи. Кожен із цих законів має фундаментальне значення. І голосування щодо них матиме фундаментальне значення. Люди побачать, хто чого вартий», – зазначив президент, закликавши нардепів не відкладати відповідні рішення.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *