Коли в Україні можуть ввести обов’язкові пенсійні накопичення

До кінця поточного року депутати можуть прийняти законопроєкт, який запровадить обов’язкові пенсійні накопичення.

Про це повідомляє finance.ua.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна вважає, що люди повинні мати стимули, щоб показувати всю свою зарплату.

Якщо ми подивимось на досвід інших країн, то вони створювали стимули, за яких вигідно показувати всю свою заробітну плату – це пенсійні накопичення та медичне страхування, – зазначила Лазебна.

Зі слів міністра, необхідно до кінця цього року прийняти законопроєкт, який запровадить обов’язкові пенсійні накопичення, щоб наступного року можна було підготуватись технічно, а з 1 січня 2022 року почати внески.

Для цього правила роботи мають бути однакові для добровільного та обов’язкового накопичення, має стимулюватись конкуренція, не має бути монополій. Тоді людина робить свідомий вибір, розуміє, що пенсійні накопичення – її власність, якою вона управляє, звикає користуватись накопичувальними фондами за єдиними правилами, розвиваються добровільні накопичення, людина зацікавлена у «білій» зарплаті, що збільшує надходження до солідарної системи, – зауважила міністр.

Як відомо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що через 15 років Україна не зможе виплачувати пенсії. У цьому контексті громадян закликають звернути увагу на приватні накопичувальні пенсійні фонди. В Україні таких налічується 57, а загальна кількість учасників близько 840 тис.чол. Однак у цій сфері існують ризики.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *