Коли пришвидшиться вакцинація та що любить їсти у тещі: інтер’ю з новим очільником МОЗ, броварчанином Віктором Ляшком

ТСН.Тиждень провів один день із новим міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком. І запитав його, чи не занадто гарячкує з обіцянками вакцинувати ще 5 мільйонів українців лише за літо? Що буде міняти після попереднього міністра? Що залишить від реформи Уляни Супрун? І над якими змінами буде найбільше пітніти, аби втриматися на посаді.

Свій ранок Віктор Ляшко починає в спортзалі. На посаді міністра охорони здоров’я він трохи більше тижня.

«Зараз такий ритм, як був у лютому-березні 2020-го. Коли тільки починався COVID. Зараз вийти раніше 12-ї з роботи неможливо», — розповідає Ляшко.

ПРО РОДИНУ

– Дружина у мене Ірина, стоматолог. Дитина – донька, Даша. Вона в ліцеї навчається. 10-й клас закінчує.

– Скільки ви їх бачите в день хвилин?

– Дуже мало. Доньку відводжу, коли на роботу. То ще спілкуємося дорогою. Коли я їду на роботу, вона їде в ліцей. А так стараюся, щоб хоча б неділя вихідним днем була.

З донькою часто їздять на велосипедах.

– Розкажіть, як з дружиною познайомилися.

– Ми навчалися в медичному університеті. Вона 5 років, я – шість. І ми познайомилися в гуртожитку, в якому проживали разом. Це було у 1999 році в грудні.

– Ваше хобі – це…

— Футбол моє хобі! Вболівання! Я навіть до Києва переїхав, тому що тут футбольний клуб «Динамо Київ».

– Шо Ви любите їсти?

– Холодець в тещі. У мами блинчики з творогом. А дружина молодець, готує все смачно.

ПРО КАРАНТИН

– Міністр культури казав, що хочуть послаблювати карантинні обмеження…

– Так, на літній період.

– Це доцільно, не доцільно?

– Вже є карантинна втома, пандемічна втома. Тому коли у нас стабілізація епідситуації, можна трохи-трохи відкрити, зробити певні послаблення.

– Але люди хворіти ж не перестають?

– Так, але немає такого спалаху, таких масштабних, тому ми говоримо про золоту середину – спроможністю медичної системи лікувати і економічними іншими речами.

ПРО ЗМІНИ

– Анонсую в закупівельних процесах забезпечення лікарськими засобами. Повністю Міністерство охорони здоров’я буде віддавати не властиві їй функції на державне підприємство «Медичні закупівлі».

– Так воно ж так наче і є?!.

– Так, але неповністю. Досить велика кількість була бюрократичних речей в Міністерстві охорони здоров’я.

– Чи будуть ліки дешевшими?

– Звичайно. Ми запустили другий етап реформи, але він запустився і співпав із епідемією. Тому нам у цей період часу головне стабілізуватися. Показати ефективні лікарні, які вже почали працювати, і допомогти неуспішним лікарням, які просіли із фінансуванням.

– Ви не дуже за цю реформу.

– Я був проти фінансування деякого щодо інфекційних лікарень, коли гроші йшли за пацієнтом. І щодо протитуберкульозних закладів. І той тариф, який з’явився у 2020-му, не міг покрити потребу в закладів, які надають допомогу хворим на туберкульоз. Тому з моїх вуст і лунала критика. Зараз ситуація змінилась. І тариф підвищили, і вперше в Україні в цьому році почали фінансувати, платити за лікування хворого на амбулаторному етапі.

В суботу після тренування міністр їде на роботу. За кермом — сам.

ПРО МАЙНО

– Водій відпочиває, службове авто відпочиває.

– Машина у вас 18-го року?

– Так.

– Нових, інших, не змінилося нічого?

– Як бачите.

– А у дружини є автомобіль?

– Немає.

– У вас дві земельні ділянки, правильно?

– Так.

– І що ви з ними робите?

– Нічого не роблю. Податки тільки плачу.

– Тобто у Вас там ні будинку, ні дачі?

– Там, напевно, ще й світла немає, будувати нічого не можна.

– І квартира в Броварах?

– І квартира. Там ще дві ділянки додалися, бо коли проводили поглиблену перевірку моєї декларації в 19-му році, знайшли в реєстрі ще дві земельні ділянки. У мене документів на них немає. Колись оформляли, можливо, паспортні дані, хтось скористався. Тому подали до МВС, вони проводять перевірку.

ПРО ВАКЦИНАЦІЮ

– У нас темпи вакцинації дуже повільні.

– Все залежить від кількості вакцини, яка є на території України. Ми не можемо, її зараз немає в тій достатній кількості вакцини, щоб повністю завантажити всі платформи, які є. Зараз на території України є півтора мільйона доз вакцини «Короноваку». Пів мільйона «Пфайзера» прийшло, пів мільйона доїжджає. І пів мільйона в рамках «Коваксу» ми отримаємо на тижні – 7 червня. Вже оформлюються документи на постачання вакцини «АстраЗенека». Вже в червні в нас повинно бути перший такий старт, коли велика кількість вакцини одночасно буде на території України. Це дозволить наростити темпи щеплень.

– Ви були і при Скалецькій в міністерстві, і при Ємці, і при Степанові. Ви були заступником завжди. Чим Ваша політика буде відрізнятися?

– Відкритість, відвертість, прозорість і впевненість. Ми будемо говорити, що виходить, і ми будемо говорити, що не виходить. Тому жодного популізму.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *