Комуналка в Україні значно здорожчала: на що виросли ціни найбільше

В Україні ціни на комунальні послуги зросли за рік. У середньому вартість комуналки зросла на 14,7%.

Про це свідчать дані Державної служби статистикиНайбільше здорожчала вартість електроенергії – на 69,7%.

Нагадаємо, з 1 червня тарифи на світло для домогосподарств зросли до 2,64 грн за кВт-годину. На другому місці йдуть послуги з вивезення сміття – зростання склало майже 15%.

Також майже на 10% у липні щодо минулого року зросла вартість фактичної плати за оренду житла. Крім того, зростає і вартість утримання та ремонту житла.

Щомісячне збільшення цієї статті витрат становить 15-25%. Це робить відновлення зруйнованих домівок ще менш доступним для людей.

Як повідомлялося, в Україні учасники бойових дій мають право на знижку на оплату комунальних послуг у розмірі 75%. Тобто суми у платіжках для них будуть у чотири рази меншими. При цьому пільга надається незалежно від доходу.

Для отримання знижки необхідно:

  • подати дві заяви: про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄГАРП), і про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг;
  • пільги на житлово-комунальні послуги учасникам бойових дій призначаються довічно. Однак якщо пільговик користується пічним опаленням та зрідженим газом для приготування їжі, для отримання пільги на ці послуги потрібно звертатися щорічно;
  • пільговик зобов’язаний повідомляти уповноважений орган про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг. Тому в разі змін у складі сім’ї чи місця проживання, змін у переліку послуг, на які здійснюється призначення пільг, необхідно повторно подати заяву з урахуванням нових обставин, що впливають на надання пільг.
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *