Літак із Норвегії випадково залетів у закриту зону над Україною

Повітряний простір над Україною повністю закрили для польотів цивільної авіації після 24 лютого 2022-го. Попри це над нашою країною минулого місяця пролетів пасажирський літак Airbus A320-200, який виконував рейс з Осло до Анталії. 

Причиною цього став шторм, потрапляння в який хотів уникнути пілот, повідомляє NRK. Інцидент стався 25 липня, цей факт підтвердили в турецькій авіакомпанії BBN Airlines. 

«Літак з екіпажем був зафрахтований турецькою авіакомпанією Freebird. Відповідальним оператором рейсу була компанія, яка здійснює чартерні рейси до Туреччини», – сказано в повідомленні. 

О 22:08 за норвезьким часом літак вилетів із аеропорту Гардермуен в Осло до турецького курортного міста Анталія. Він летів стандартним маршрутом, але до нього наближався шторм, тому екіпаж був змушений розглянути альтернативний шлях. 

Через дві години перебування в повітрі, близько опівночі за норвезьким часом, капітан змінив маршрут. Сама компанія BBN Airlines не сказала, що літак летів через Україну, проте цей політ над нашою країною зафіксував сервіс Flightradar24. 

Літак із Норвегії випадково залетів у закриту зону над Україною

Маршрут свідчить про те, що літак пролітав над Угорщиною, потім повернув і увійшов у безпольотну зона над Україно. Після цього борт тривалий час перебував в забороненій для польотів зоні, перш ніж літак увійшов у повіт Сучава в Румунії.

Літак із Норвегії випадково залетів у закриту зону над Україною

Після інциденту BBN Airlines розпочала внутрішнє розслідування. 

«Ми розуміємо занепокоєння, яке викликає цей інцидент, і гарантуємо, що будемо активно вживати заходів, щоб запобігти подібним інцидентам», – наголосили в авіакомпанії. 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *