Офіс генпрокурора встановив випадки сексуального насильства російських військових проти дітей

Офіс генерального прокурора встановив п’ять випадків сексуального насильства проти дітей віком від чотирьох до 16 років з боку російських військових. Про це в інтерв’ю LB розповів генеральний прокурор Андрій Костін.

«Є випадки, встановлені в кримінальних провадженнях, сексуального насильства проти дітей. Встановлено п’ятеро дітей у віці від 4 до 16 років, які стали жертвами цієї категорії воєнних злочинів. Але ми всі розуміємо, що таких злочинів набагато більше, ніж я вже зазначив», – зазначив генпрокурор.

Фахівці працюють з дітьми з використанням системи «зелена кімната» – заходи для забезпечення прав і свобод дитини в ході слідчих та процесуальних дій через створення сучасних умов та впровадження європейських стандартів у спілкуванні правоохоронців з дитиною. У роботі з дітьми бере участь психолог, який знаходиться поза візуальним спостереженням, але який допомагає.

Загалом щодо сексуального насильства в Офісі генпрокурора, за словами Костіна, знаходиться декілька десятків справ.

Наразі разом з міжнародними партнерами розробляється стратегія розслідування таких злочинів.

У другому звіті «Московського механізму» ОБСЄ, в рамках якого була створена експертна місія для вивчення наслідків вторгнення Росії в Україну, були підтверджені неодноразові випадки сексуального насильства, вчиненого російськими військовими, а також масові вбивства цивільного населення, в тому числі – дітей.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *