Раді рекомендують схвалити заміну паспортів. Книжечки хочуть вивести з обігу

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній раді прийняти за основу законопроект №3986 про заміну паспортів. Паспорт громадянина України у формі книжечки хочуть вивести з обігу.

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВР.

Документ пропонує визнати постанову ВР від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ «Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон» такою, що втратила чинність.

Встановлюється, що паспорт у формі книжечки, оформлений до набрання чинності цим законом, є чинним до закінчення строку його дії.

Глава Державної міграційної служби Максим Соколюк заявив про необхідність ухвалення закону, оскільки закінчуються бланки паспортів у формі книжечки та через підробку паперових документів.

«Ми уже видали понад 6 млн пластикових ID-карток. Остання партія паспортів у формі книжечок була виготовлена в 2013-2014 роках. Наразі вони закінчуються, тому просто незабаром не буде чого видавати», — пояснив глава Держміграції.

За його словами, у 2019-2020 роки відкрито майже 17 тисяч справ щодо підробки паперових паспортів.

«Ті книжечки, які є в людей, будуть діяти. Це передбачено в законопроекті. Скасовано ж буде лише видачу нових. Тим, кому виповниться 25 і 45 років, будуть отримувати нові ID-картки», — повідомив Соколюк.

Під час обговорення проекту нардепи висловили низку зауважень до окремих положень, зокрема щодо оплати за новий паспорт, звуження приватності, оскільки пропонується додати до ID-картки додаткову персональну інформацію, зокрема групу крові.

«За результатами обговорення комітет рекомендує Верховній раді прийняти за основу законопроект про паспорт громадянина України у формі книжечки, №3986», — сказано у повідомленні.

Нагадаємо, раніше комітет з прав людини підтримав відповідний проект закону.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *