Світові ціни на продукти рекордно знизилися — ООН

Ціни на зерно та соняшникову олію помітно знизилися через збільшення сезонної пропозиції з боку провідних експортерів, пояснили в ООН.

За підсумками серпня світові ціни на продовольство суттєво знизилися після зростання у липні. Про це повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) у п’ятницю, 8 вересня.

Так, індекс у серпні впав до 121,4 пункту, що на 2,1% нижче, ніж у липні, і на 24% нижче від піку, досягнутого в березні 2022 року. Загалом це найнижчий рівень з березня 2021 року.

Так, індекс цін на рослинну олію ФАО знизився на 3,1% у серпні, частково компенсувавши різке зростання на 12,1% у липні. Зокрема світові ціни на соняшникову олію за місяць знизилися майже на 8% на тлі ослаблення світового імпортного попиту та рясні пропозиції з боку великих експортерів.

Індекс цін на зернові ФАО впав на 0,7%, порівняно з липнем. Міжнародні ціни на пшеницю впали на 3,8% у серпні на тлі збільшення сезонної пропозиції з боку кількох провідних експортерів.

Індекс цін на молочні продукти ФАО знизився на 4,0% порівняно з липнем, що обумовлено міжнародними котируваннями сухого незбираного молока, що вдосталь поставляється з Океанії. Міжнародні ціни на масло та сир також впали, частково через мляву ринкову активність, пов’язану з літніми канікулами в Європі.

Індекс цін на м’ясо ФАО знизився на 3%. Світові ціни на баранину впали найбільше, чому сприяло зростання експортних поставок, головним чином з Австралії, та зниження попиту з боку Китаю. Великі запаси також підштовхнули вниз ціни на свинину, птицю та яловичину.

Індекс цін на цукор ФАО зріс на 1,3% порівняно з липнем та на 34,1% вище, ніж його значення рік тому. Зростання було головним чином викликане зростаючим занепокоєнням щодо впливу явища Ель-Ніньо на посіви цукрової тростини.

Нагадаємо, за підсумками липня в Україні зафіксовано дефляцію – споживчі ціни знизились на 0,6% після зростання на 0,8% у червні, 0,5% у травні та 0,2% у квітні.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *