Срібника князя Володимира Великого подаровано до фондів Броварського краєзнавчого музею

23 серпня в Броварському краєзнавчому музеї відбулась презентація срібника князя Володимира Великого. Всі, хто завітав на захід змогли не просто побачити «наживо» тисячолітню реліквію, але й стати свідками непересічної події — дарування монети до фондів Броварського музею.

Це стало можливим завдяки зусиллям двох небайдужих до історії рідного краю людей — мецената, секретаря Броварської міської ради Сергія Богуцького та дослідника, краєзнавця, депутата міської ради Ігоря Крепака. І під час презентації вони не приховували почуття радості й гордості, що змогли втілити у життя цей спільний проект і зберегти для нащадків скарб тисячолітньої історії Броварщини. Нагадаємо, що монету було знайдено неподалік с.Пухівка Броварського району Київської області на початку липня цього року, а датують її 1010-1011 роками. Цікавий факт зазначив присутній на презентації Олександр Алфьоров, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, дослідник Городницького скарбу срібників: «Наразі, до 38-ох монет, які є в наявності в Державному музейному фонді України, долучиться новий артефакт, що буде зберігатися в Броварському краєзнавчому музеї.» Як історик і громадянин України він подякував меценату за внесок в збереження національної культурної спадщини.


До числених вітань присутніх приєднався Сергій Шумило, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, доктор теології, краєзнавець, громадський і культурний діяч, який підкреслив символічність і вагоме значення події в контексті становтення державності нашої країни, адже «історія має тисячолітню тяглість» — впевнений науковець. Заступник міського голови Лариса Виноградова наголосила на виховному значенні події, яку слід сприймати сприймати як приклад тяжіння до національної ідентичності через вивчення свого історичного коріння, розуміння генетичного коду нації в її символах: тризуб на срібнику Володимира Великого Хрестителя — державний герб сучасної України.


Відтепер мешканці Броварської громади та гості міста зможуть вільно ознайомитися з новою експозицією «Броварщина — тисячолітня історія нашої державності», в рамках якої побачити унікального срібника, а також артефакти того часу: прикраси, предмети культу, зброю тих часів, які зібрані на території нашого краю дослідником Ігорем Крепаком.
Останній особисто пропонує стати гідом-провідником в історію княжої доби для організованих груп відвідувачів краєзнавчого музею.


Контактний телефон для реєстрації на екскурсії: (095) 174-59-53
Дзвонити з 10:00 до 17:00 (крім вихідних).

image

image

image

image

image

image

image

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *