Стало відомо, як зміняться умови виходу на пенсію в 2023 році

У 2023 році для виходу на пенсію в 60 років українцям потрібно буде мати не менше 30 років стажу. Для тих, хто виходить на пенсію цьогоріч достатньо 29 років.

Такі зміни передбаченні чинним законодавством. Зокрема, до 2028 року термін необхідного страхового стажу для виходу на пенсію буде постійно збільшуватися.

Передбачається, що вже у 2028 році для оформлення пенсійних виплат українцям потрібно буде мати не менше 35 років стажу.

Водночас у 2023 році ті, хто не встигли накопичити необхідну кількість стажу до 60 років, зможуть вийти на пенсію в 63 роки, за умови наявності щонайменше 20 років страхового стажу.

При наявності стажу від 15 до 20 років, в Україні можна вийти на пенсію у 65 років.

Якщо ж громадянину України виповнилося 65 років, а трудовий стаж становить менше, ніж 15 років, то замість пенсії такі люди отримуватимуть державну соціальну допомогу. Вона передбачена для українців, які після 65 років мають дохід менший, аніж встановлений прожитковий мінімум.

Втім, питання нестачі страхового стажу пенсіонери можуть вирішити скориставшись декількома варіантами. Наприклад, громадяни можуть офіційно працевлаштуватися, якщо є можливість накопичити потрібну кількість стажу.

Окрім цього пенсіонери можуть сплачувати внески до Пенсійного фонду України. Також громадяни можуть «купити» брак стажу за вартістю 44% від мінімальної заробітної плати за кожен місяць.

Зауважимо, напередодні стало відомо, що в Україні декілька категорій пільговиків можуть розраховувати на підвищені пенсійні виплати та надбавки до них.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *