Сьогодні була нова масована ракетна атака на Україну: на Київщині та Житомирщині працювала ППО

Країна-агресор Росія вночі 27 серпня здійснила масовану атаку по Україні із застосуванням балістичних ракет, які постійно змінювали траєкторію польоту. По всій країні від 03:00 неділі було оголошено повітряну тривогу, яка тривала більше трьох годин і цей час у низці регіонів лунали вибухи.

Щонайменше в чотирьох областях сповіщали про роботу ППО, зокрема, на Київщині, Житомирщині, Прикарпатті. Наразі не йдеться про постраждалих чи пошкодження в регіонах внаслідок цього чергового терористичного злочину РФ.

Так, близько 03:04 моніторингові канали сповістили про пуски стратегічною авіацією окупантів ракет із Каспійського регіону. Попередньо, це були Х-101/555.

Росія влаштувала нову масовану ракетну атаку на Україну: на Київщині та Житомирщині працювала ППО

Згодом у Повітряних силах ЗСУ підтвердили інформацію про ракетну небезпеку. Там вказали, що росіяни запускають крилаті ракети з літаків Ту-95МС.

О 04:00 повітряна тривога поширилася на всю територію України. Військові наголошували, що група ворожих крилатих ракет заходили в повітряний простір України через Сумську область із рухом на захід.

Росія влаштувала нову масовану ракетну атаку на Україну: на Київщині та Житомирщині працювала ППО

О 04:29 моніторингові канали повідомили про вибухи в Черкаській та Кіровоградській областях. Попередньо, спрацювала ППО. Також про відбиття повітряної атаки РФ сповістили на Київщині, Житомирщині й Прикарпатті.

Паралельно відмічалася активна работа ворожих засобів радіоелектронної боротьби з різних напрямків, що могло спровокувати повідомлення про хибні цілі. Прикметно, що російські ракети постійно змінювали напрямок руху.

«Таке турне на південь і назад на північ дуже нагадує виснаження сил ППО для подальшого пуску «Калібрів» цим шляхом», – припустили в мережі.

Уже близько 05:00 стало відомо, що російські Ту-95мс покидають акваторію Каспійського моря. У Повітряних силах ЗСУ закликали громадян не публікувати роботу ППО. Там додали, що офіційна інформація про кількість та типи збитих повітряних цілей буде опублікована після узагальнення даних.

Після відбою тривоги начальник КМВА Сергій Попко сповістив, що цієї ночі всі ворожі ракети (Х-101/555/55 з району Каспію), які рухалися в напрямку Києва, були знищені силами і засобами ППО.

«За даними на цю хвилину, у Києві без жертв та руйнувань. Бережіть себе та рідних, не нехтуйте сигналами повітряної тривоги. І не забудьте подякувати воїнам ППО, силам оборони та авіації. Ми – переможемо!» – заявив він. 

Речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк підкреслила: це вже не вперше, коли окупанти застосовують таку тактику запуску ракет зі зміненням траєкторії руху.

«Вони багато маневрують для того, щоб виснажити та виявити нашу систему ППО. Тактика зрозуміла. Але зараз ми спостерігали дуже складну схему маневрів, ймовірно, вони вишукували варіанти прокладання безпекових маршрутів для майбутніх атак», – пояснила вона.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *