Топпосадовець часів Януковича «зливав» ФСБ секретні документи про Україну

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру народному депутату кількох скликань і колишньому заступнику секретаря Ради нацбезпеки і оборони Володимиру Сівковичу за вчинення держзради та участь у злочинній організації.

Про це йдеться у тексті документу від 22 липня.

За даними досудового розслідування, у червні 2019 року Сівкович надав згоду на участь у злочинній організації, яку очолював начальник 9 («українського») управління департаменту оперативної інформації 5-ої Служби федеральної служби безпеки Росії Ігор Чумаков. Обвинувачений погодився збирати і передавати представникам РФ відомості, що становлять державну таємницю з метою підривної діяльності проти України.

Як з’ясувало слідство, у злочинну групу також входив ексначальник СБУ в Криму Олег Кулініч. Зокрема, через нього Сівкович отримував секретну інформацію. А саме:

 ■ відомості щодо планів зі створення окремого підрозділу в структурі Головного управління внутрішньої безпеки СБУ, який буде займатися активними заходами у сфері боротьби з контрабандою, організованою злочинністю, злочинами у сфері інформаційної безпеки;

 ■ відомості щодо необхідності призначення Андрія Наумова на посаду першого заступника СБУ з метою взяття під контроль членами злочинної організації діяльності департаменту контррозвідки СБУ;

 ■ відомості щодо призначення на посаду в органах СБУ особи на ім’я Євген, з яким Кулініч підтримує довірливі стосунки та проходження ним спеціальної перевірки.

Крім цього, у 2019 році Володимир Сівкович відкрив у Москві так званий «політичний офіс», працівники якого нібито займалися суспільно-політичною діяльністю. Натомість фактично залучали до негласного співробітництва осіб, які мають розвідувальні можливості на території України та спроможні надавати допомогу працівникам ФСБ. Зокрема, у «політичному офісі» на постійній основі працювала кадровий співробітник департаменту оперативної інформації 5-ої Служби федеральної служби безпеки РФ Марина Тєрєнтьєва. Ця ж особа має «корочку» – позаштатний фотокореспондент інформаційного агентства «ІТАР-ТАСС».

У підозрі зазначено, що наразі Сівкович перебуває у Росії.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *