Україна адаптує протикорабельні ракети «Нептун» для завдавання ударів на великі відстані – Newsweek

Україна почала адаптувати вітчизняні протикорабельні ракети «Нептун» для ударів на великі відстані під час контрнаступу. Таких висновків дійшли західні експерти після того, як Київ застосував свою «цілком сучасну» зброю в окупованому росіянами Криму.

Про це повідомляє Newsweek. За словами заступника директора проєкту «Протиракетна оборона» Центру стратегічних і міжнародних досліджень Яна Вільямса, ракети «Нептун», які були модифіковані Києвом перед початком повномасштабної війни в Україні, є частиною загальної стратегії країни щодо підвищення її здатності до дальнього удару.

Новим українським ракетам «Нептун» приписували знищення російського чорноморського флагмана «Москва», що стало важливою подією для України та викликало збентеження у Кремля лише через кілька місяців після початку війни.

Як зауважив експерт, ці ракети Україна застосовує, оскільки відчуває дефіцит систем для завдавання ударів у глибокий тил ворога. Україна не має американської системи тактичних балістичних ракет ATACMS або крилатих ракет дальнього радіуса дії Taurus виробництва Німеччини.

«І Вашингтон, і Берлін відмовилися надати Україні ці системи, попри те, що Лондон і Париж на початку цього року передали Україні англо-французькі крилаті ракети великої дальності Storm Shadow, або SCALP», – зазначив Вільямс.

Тому Україна адаптує та використовує наявні ресурси. Проте це не слід розглядати як довгострокове рішення для ударів на великі відстані.

Науковий дослідник з Королівського інституту об’єднаних збройних сил, який спеціалізується на оборонному дослідженні, Сідхарт Каушал, зауважив, що напад на мис Тарханкут на заході Криму минулого місяця «підтвердив, що Україна може використовувати «Нептун» для наземних атак, що ставить під загрозу російські об’єкти в раніше безпечних тилових районах».

Як повідомлялося раніше, модифікована ракета Р-360 має дальність польоту 400 км. Експерти активно працюють над підвищенням цієї характеристики. «Нептун» може перевозити до 350 кг вибухівки на борту, що включає вагу 150 кг бойової частини. Оригінальна протикорабельна ракета може пролетіти над морем відстань 300 км.

Україна адаптує протикорабельні ракети "Нептун" для завдавання ударів на великі відстані – Newsweek


Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *