Україна готова постачати через свою територію російський газ, але не вестиме переговори з «Газпромом»: озвучено деталі

Україна не вестиме переговори про транзит через свою територію російський газ до Європи після того, як у 2024-му закінчиться чинний контракт. Однак є готовність продовжувати транзит.

Про це заявив посол України у Молдові Марко Шевченко, повідомляє «Інтерфакс-Україна». «Україна не ініціюватиме переговори про продовження угоди про транзит російського газу після 2024 року, але відкрита для пропозицій від країн-партнерів. Причина зрозуміла: ми… розірвали дипломатичні відносини з Росією. Чекаємо на позицію «Газпрому» або влади Росії. Україна відкрита для будь-якої ситуації з точки зору транзиту, тому що на даний час природний газ йде транзитом через Україну до Молдови, у тому числі до Придністров’я», – сказав дипломат.

На його думку, транзит може бути продовжений, якщо зацікавлені країни укладуть контракт із російською компанією про постачання, а з українською стороною – про транзит. Таким чином, контракт буде переукладено без участі РФ.

«Наприклад, Україна може мати транзитний контракт із Німеччиною, Польщею, Молдовою, якщо місцеві компанії купують газ (у Росії) і вирішують, що транспортуватимуть його через Україну, чому б і ні? У нас не буде контракту з Росією, але буде контракт , наприклад, з Республікою Молдова Повторюю, я не фахівець, це моя суто особиста думка, і найбільша проблема в тому, що ніхто зараз не може передбачити, якою буде ситуація буквально через годину, ні завтра, ні післязавтра, ні навіть за годину. … Щодня відбувається щось, що може кардинально змінити ситуацію», – наголосив Шевченко.

Крім того, він відповів на запитання, чому Україна продовжує транзит російського газу, перебуваючи у стані війни з Росією. «Бо у нас є контракт, є споживачі, наші союзники на Заході отримують вигоду від цього контракту. Ми не хочемо ситуації, коли вони будуть у збитку через Україну», – сказав дипломат.

Угоду між НАК «Нафтогаз України» та «Газпромом» про організацію перевезень, транспортну угоду між українським холдингом та Оператором ДМС України (ОДГСУ), а також міжоператорську угоду між ОДТСУ та «Газпромом» було підписано 30 грудня 2019 року.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *