Україна скасувала 140 автобусних маршрутів до Польщі: що відбувається

В Україні після перевірок закрили 280 міжнародних автобусних маршрутів. Серед них половина – рейси до Польщі (140 маршрутів). Друга половина – перевезення у забороненому напрямку, до РФ.

Про це повідомляє Мінінфраструктури. Рішення про закриття маршрутів було ухвалено після проведення верифікації перевезень у польському напрямку та пошуку рейсів у напрямку країни-агресора.

За рішенням профільної комісії було закрито 280 міжнародних автомобільних маршрутів. З яких:

  • маршрути без відповідних дозволів із боку Польщі – 118;
  • маршрути у напрямку до РФ – 140;
  • маршрути до Польщі, заяви про закриття яких подали перевізники – 22.

Як повідомив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач, це лише початок масштабних змін у сфері міжнародних автобусних перевезень. Верифікація зачепить усі міжнародні маршрути, буде складено їхній актуальний перелік.

«Це дозволить нам бачити реальну ситуацію з перевезеннями і, зокрема, планувати роботу сервісу для перетину кордону автобусами. Крім того, верифікація всіх маршрутів – це можливість розширення ринку. Адже через певний маршрут лише на папері інший перевізник не може відкрити маршрут та надавати відповідні послуги», – зазначив Деркач.

Після верифікації маршрутів до Польщі та закриття рейсів до РФ перевірки проведуть і на маршрутах, які ведуть до інших країн. Окрему увагу буде приділено маршрутам, які пролягають через тимчасово окуповані території.

«Вони не можуть виконуватися повноцінно або взагалі не функціонують. У такому разі перевізник має звернутися до міністерства із заявою про скасування або внесення змін до маршруту», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні розширюють електронний сервіс єЧерга. У межах проєкту «Єврокордон» дію електронної черги на кордоні поширять не лише на вантажівки, а й на легкові авто та пасажирські автобуси. Тестування електронної черги для автобусів розпочнеться вже у серпні 2023 року.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *