Українські студенти вибороли 6 медалей на Всесвітній зимовій Універсіаді в США

6 медалей виборола студентська збірна України на ХХХІ Всесвітній зимовій Універсіаді, що з 11 до 22 січня відбувалася в Лейк-Плесіді, США.

У цьому маленькому селищі у штаті Нью-Йорк живе лише 2600 людей, але при цьому є інфраструктура для занять практично будь-яким зимовим видом спорту. Тут відбувалися змагання двох Олімпіад – у 1932 і 1980 роках. І ось тепер в Лейк-Плесіді зібралися півтори тисячі найкращих спортсменів-студентів з 43 країн і 540 університетів, щоб розіграти 86 комплектів нагород у 12 видах спорту.

Україна була представлена у восьми з них: біатлон, гірськолижний спорт, лижне двоборство, лижні гонки, сноубординг, фігурне катання, хокей і шорт-трек. У складі команди було 60 спортсменів з 22 вузів (20 українських і 2 закордонні – у США та Польщі).

Результат збірної – 1 золота, 1 срібна і 4 бронзові медалі.

«Зважаючи на війну, умови підготовки і надзвичайно довгу дорогу у США, куди наші студенти добиралися дві доби – це, безсумнівно, успішний результат», – говорить керівник української делегації, голова Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України Вадим Стеценко.

Стеценко вважає, що можна вважати перемогою, що в такий важкий для країни час вони змогли зібрати і організувати участь наших студентів у Всесвітній зимовій Універсіаді.

«Представники різних видів спорту перебували в різних місцях, зокрема й за кордоном. Тому склад остаточно було сформовано спільно з університетами та федераціями із зимових видів спорту фактично на початку грудня. Готувалися по-різному: деякі види спорту в Європі, деякі – в Україні, в Сянках на Львівщині, а хокеїсти провели підготовку в Канаді.Дякую усім, хто допомагав, уболівав. Також окрема подяка – міністру освіти і науки України Сергію Шкарлету за постійну підтримку студентського і учнівського спорту», – зазначив Вадим Стеценко.

Першу медаль Універсіади Україні принесли біатлоністи Юлія Городна і Степан Кінаш. Вони стали бронзовими призерами в одиночній змішаній естафеті. Навіть попри штрафне коло, вперед вони пропустили лише команди з Чехії та Франції. Для Юлії Городної ця медаль стала першою у карʼєрі на міжнародних стартах.

«Ми дуже щасливі! Ця медаль додає мотивації на майбутнє. Дякую усім за підтримку. Україно, ми з тобою!», – зазначив Степан Кінаш.

Дмитро Мазурчук і Віталій Гребенюк стали бронзовими призерами у командних змаганнях з лижного двоборства. Їхня медаль стала першою в історії у цьому виді спорту для України на Універсіадах.

Заявку на успіх хлопці зробили вже на трампліні, виконавши стрибки відповідно на 86,5 і 86 метрів. І захистили своє третє місце на лижні, не давши шансів суперникам наздогнати їх.

Біатлоніст Дмитро Грущак фінішував другим у гонці переслідування на 12,5 км. Стартувавши з сьомої позиції, Грущак завдяки влучній стрільбі і швидкому ходу вирвався в лідери. Перед заключним вогневим рубежем він ішов першим, але схибив одного разу, тоді як американець Бйорн Вестервельт відстрілявся чисто і в підсумку виборов золото. В українця – срібло.

«Цю медаль хочеться присвятити всім тим українцям, які не здаються. Від військових до тих людей, які намагаються якось допомогти, які спонсорують усі ці збори на дрони чи тому подібне, навіть на ті ж теплі шкарпетки на зиму. Всім дякую!», – зауважив Дмитро Грущак.

Дмитро зазначив, що срібна нагорода далася йому нелегко. Він намагається у своїй справі показати своїм прикладом, що ми переможемо. І нам залишилося лише трошечки потерпіти, і буде все в нас добре. Слава Україні!

«Гонка була випробуванням для мене, тому що зміна часових поясів дала про себе знати: і в фізичному плані було важко, і в стрілковому», – сказав біатлоніст.

Золоту ж нагороду для України в передостанній день змагань виборов сноубордист Михайло Харук, який тріумфував у гігантському паралельному слаломі.

«Звісно, я дуже задоволений, все склалося якнайкраще. Усі заїзди пройшов без жодних помилок. Кваліфікацію вдалося виграти, це також сприяло моїй перемозі. Кілька днів перед стартом хвилювався, але зумів хвилювання перебороти. Це називається українським духом. Дякую усім, хто мене підтримував, нашій чудовій Державі, своєму тренеру, батькам, усім близьким. Слава Україні!», – розповів чемпіон.

«На десерт», під самісіньку церемонію закриття, сноубордисти вибороли ще й дві бронзи у паралельному слаломі.

Михайло Харук, як і напередодні, показав найкращий час у кваліфікації, впевнено переміг австрійця в 1/8 фіналу, чеха – у чвертьфіналі, лідирував у півфіналі, але припустився маленької помилки незадовго до фінішу і пропустив до фіналу ще одного австрійця. У бронзовому заїзді він реабілітувався і здолав японця!

Надія Гапатин в 1/8 і в 1/4 перемогла двох швейцарок, але у півфіналі зовсім трішки – лише 0,17с – програла першій сіяній після кваліфікації австрійці. У «малому фіналі» розігралася справжня драма: обидві суперниці помилилися, але Надя не здалася, повернулася на трасу і фінішувала на медаль!Українські студенти вибороли 6 медалей на Всесвітній зимовій Універсіаді в США