Українцям приходять дивні посилки «з сюрпризом»: чому їх не можна відкривати

В Україні розкрито нову схему шахрайства

В Україні шахраї розсилають людям посилки поштою, хоча ті не робили подібні замовлення. У підсумку за дешеві «презенти» довірливим громадянам доводиться платити великі суми.

Така практика набула масштабного характеру, і від дій аферистів постраждали тисячі українців. Про це передає «Сьогодні».

Фахівці рекомендують не відкривати посилки, про які ви не знали та не замовляли. Адже в іншому випадку притягнути зловмисників до відповідальності буде майже неможливо.

«Позиція (шахраїв) полягатиме в тому, що товар був відправлений і людина добровільно його прийняла і таким чином ця угода була укладена, і таким чином ніякого шахрайства в ній немає», – пояснив адвокат Роман Марченко.

Річ у тому, що часто такі посилки підпадають під термін «перше відкриття» — тобто після розкриття повернути товар вже буде неможливо, і людина зобов’язана оплатити посилку. Ось так через цікавість громадяни й попадаються на «гачок» аферистів.

Як розповіла одна з потерпілих, їй прислали в посилці засіб для посудомийної машини (таблетка) вартістю 150 гривень, а самої посудомийки у сім’ї немає.

Ошукані намагалися відправити посилку назад, але зв’язатися з відправником так і не вдалося — він був у зоні недосяжності.

Інша жінка розповіла, що їй доставили «посилку з сюрпризом» у відділення пошти, де вона вже рік не обслуговується. Всередині був пакет смарагдового кольору, але відкривати пакетик киянка не зважилася.

Юристи закликають громадян, яким приходять несподівані та підозрілі посилки, звертатися в поліцію. Якщо раптом ошуканим вдасться зібрати докази махінацій, шахраям загрожує від 10 років позбавлення волі.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *