Усім українцям пропонують купувати квартири за держпрограмою: щомісячний платіж близький до вартості оренди

В Україні із серпня програму єОселя (пільгова іпотека для всіх під 7% річних) запровадили для всіх. Раніше програмою могли користуватися лише пільгові категорії. При цьому щомісячний платіж за однокімнатну квартиру становитиме від 6 тис. до 17 тис. грн.

Скільки доведеться платити за місяць?

Аналітики ЛУН підрахували вартість кредиту на 20 років із ставкою 7% за середню однокімнатну квартиру. У розрахунках не вказується розмір першого платежу. При цьому, за їхніми даними, у середньому за однокімнатну квартиру щомісяця доведеться платити:

  • у Києві – у середньому 16 тис. грн на місяць;
  • у Львові – 17 тис. грн;
  • у Дніпрі – 12 тис. грн;
  • в Одесі – 10 тис. грн.;
  • у Івано-Франківську – 6 тис. грн.

Як підрахувало видання Мінфін, 7% річних означає, що через 20 років за ануїтетним кредитом приблизно половина виплачених коштів піде на погашення складних відсотків. Вони підрахували ціну для середньостатистичної двокімнатної квартири на вторинному ринку (щомісячний платіж):

  • Київ – 27 тис. грн;
  • Львів – 23 тис. грн;
  • Одеса – 17 тис. грн.

Яку квартиру можна купити?

Обмеження за віком – будинок не старше 3 років. Для попередньої групи було і залишається обмеження у віці будинку у 10 років, а для розширеної програми цей термін скоротили до 3. Це все житло у нових будинках із вищою вартістю квадратного метра порівняно з будинками, збудованими з 2013-го. Додайте до цього і більш високу вартість нового ремонту.

Відчутна частина таких квартир продається без ремонту, що передбачає додаткові інвестиції в ультрабюджетних варіантах від 20% від вартості квартири, що істотно впливає на необхідні початкові кошти.

Реальна процентна ставка включає ще платежі зі страхування житла (0,5%) і позичальника (ще 0,5%) і кілька банківських комісій. Так, у ПриватБанку, згідно з офіційними даними, 7% вже перетвориться на 9,56% річних у гривні.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *