У Броварах медіатори допомагатимуть родинам у складних життєвих обставинах

Минулого тижня було укладено договір між Броварським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та ГО «Центр соціального партнерства, переговорів та медіації «ДОМОВСЯ ПРО». Відтепер родини, які перебувають у складних життєвих обставинах зможуть отримати професійні консультації від професійних сімейних медіаторів. Про те, як буде діяти ця послуга, розповідає «Громадський ревізор»

Для чого потрібні консультації сімейних медіаторів?

Медіацією в українському правовому полі називають ефективну процедуру вирішення конфлікту, під час якої дві сторони зустрічаються у присутності третьої незацікавленої особи. Цією людиною і є медіатор. Зустріч спрямована на пошуки шляхів вирішень суперечок, виходячи насамперед з інтересів кожного з учасників конфлікту.

Головна задача сімейного медіатора – допомогти родинам, у яких панує непорозуміння, знайти ключ до єднання. Його консультації допомагають сім’ям налаштуватися на відкриту розмову, владнати спірні та болючі питання й зберегти здорові родинні відносини.

При цьому медіатор не буде давати сотні психологічних порад чи влаштовувати такій родині повноцінну терапію. Його основна мета – вислухати кожну зі сторін та допомогти їм знайти опорні точки — щось спільне, що приведе суперечку у мирне русло.

Сімейна медіація найчастіше залучає одразу декількох спеціалістів на вирішення однієї конфліктної ситуації. Наприклад, якщо допомоги потребує пара, яка перебуває на межі розлучення, її медіаторами можуть стати психологи та юристи.

Для кожного випадку обиратимуть своїх спеціалістів. Наприклад, чи не найефективніше сімейний конфлікт допомагають владнати медіатори різного гендеру – чоловік та жінка. У цьому разі кожен учасник суперечки краще відчуватиме підтримку та легше налаштовуватиметься на відверту розмову.

Як працюватимуть сімейні медіатори у Броварах?

Ідея щодо організації сімейної медіації в нашому місті виникла у фахівця з великим досвідом роботи, у тому числі і у царині сімейної конфліктології, адвоката Володимира Левенцова: «Як адвокат, я знаю, наскільки іноді важливим буває залучення медіаторів до вирішення доволі складних питань. Коли сімейні суперечки доходять до суду, правозахисники кожної зі сторін часто лише налаштовують учасників конфліктів один проти одного. Від цього страждають усі члени родини, та особливо – діти. Про «Центр соціального партнерства, переговорів та медіації«ДОМОВСЯ ПРО» мені було відомо досить давно. Вони успішно показали себе в своїй галузі. А отже, я запропонував їм надавати свої послуги для броварчан».

Директор Броварського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Мардар зазначила, що їм надходить надзвичайно багато звернень щодо складних життєвих обставин у броварських родинах: «На жаль, не кожному вдається самотужки владнати сімейні конфлікти. Головна задача соціальних служб – не допустити, щоб від суперечок дорослих страждали діти. Саме тому діяльність медіаторів у нашому місті є просто необхідною».

Тож сьогодні отримати підтримку кваліфікованих медіаторів може кожна броварська родина, яка гостро цього потребує. Для цього потрібно звернутися напряму до центру соціальних служб, опікунської ради або служби у справах дітей та лишити відповідну заявку. Консультації будуть надавати у приміщенні Центру соціальних служб (вул. Гагаріна, 18). На сьогодні послуга є абсолютно безкоштовною та надається на волонтерських засадах.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *