У ДБР повідомили деталі розслідування тортур у поліції Кагарлика: 4 підозрюваних, 50 експертиз

У ході досудового розслідування кримінального провадження про тортури і зґвалтування в Кагарлицькому відділенні поліції про підозру повідомили чотирьом працівникам цього відділення, повідомило у відповідь на запит Радіо Свобода територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване в Києві.

«У кримінальному провадженні призначено близько 50 експертиз різної складності. На даний час отримано висновки у майже 90% призначених експертиз, які підтверджують причетність працівників Кагарлицького ВП до вчинених ними злочинів», – йдеться у відповіді.

У ДБР додали, що вручення обвинувальних актів підозрюваним працівникам поліції та відкриття матеріалів досудового розслідування у порядку статті 290 КПК України заплановане після отримання результатів всіх необхідних експертиз.

Після ознайомлення з матеріалами досудового розслідування обвинувальні акти будуть направлені до суду для розгляду по суті, повідомили у відповідь на запит Радіо Свобода.

Статті, за якими ведеться розслідування, передбачають до 12 років ув’язнення.

У липні у ДБР повідомляли, що Голосіївський суд Києва відправив під домашній арешт двох поліцейських, підозрюваних у катуваннях громадян у травні, і заарештував ще одного поліцейського, якого вважають причетним до іншого випадку катувань ще в січні 2020 року.

ДБР також закликало мешканців Кагарлика повідомляти про «факти протиправних дій правоохоронців».

Перед цим ДБР повідомило про виявлення нових фактів тортур у Кагарлицькому відділенні поліції.

25 травня Державне бюро розслідувань повідомило, що в Київській області затримані двоє поліцейських з Кагарлицького відділення поліції. За попередніми даними слідства, у ніч з 23 на 24 травня оперуповноважний у своєму службовому кабінеті застосував тортури до жінки й кілька разів її зґвалтував.

Крім того, ДБР заявляє, що правоохоронці застосували фізичну силу до чоловіка, який у цей час перебував у приміщенні відділення поліції. Йому теж погрожували зґвалтуванням.

26 травня Голосіївський районний суд Києва заарештував поліцейських без права застави.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *