Сьогодні мало хто з мешканців столиці України знає, що раніше в столиці існувала своя справжня «Київська Швейцарія». Її красою можна було насолодитись, катаючись на трамваї, який працював тільки в літній час.
Унікальні фото того періоду були опубліковані у спільноті «Спрага»: в Києві цікаво» у соціальній мережі Facebook. На жаль, ця лінія громадського транспорту не збереглась до наших днів.
«Знаючи, що Київ, точніше його правий берег, це досить горбиста територія, уявити такі пейзажі не дуже складно, але все ж таки фотографії дивують. А це лише трамвайний маршрут столиці, лінія якого офіційно мала назву Лук’янівської, але серед містян красиво називалася «Київською Швейцарією», – розповів автор поста.
За його словами, маршрут «Київської Швейцарії» було споруджено у 1904-1906 роках і слугував дуже зручним транспортом, щоб дістатися з Нижнього Києва до його верхньої частини. Трамвай поєднував тодішню Кирилівську площу (неподалік від сьогоднішнього стадіону «Спартак») та район Лук’янівки.
Якщо подивитися на сучасну карту Києва, то лінія трамваю проходила приблизно такими вулицями: Врубелівський узвіз – вулиця Макарівська – вулиця Нагірна – вулиця Овруцька. На сьогодні Врубелівський узвіз взагалі не проїзний, Макарівську вулицю навряд чи можна назвати вулицею. Місцевість, де проходив маршрут цієї унікальної лінії, і досі називають Реп’яхів Яр.
Існували лише два номери трамвая, які ходили цим маршрутом, – №18 і №12. Цікаво те, що громадський транспорт їздив тут лише в літній час. Взимку через круті спуски та підйоми, лінія проходила в об’їзд у частині сучасної Глибочицької вулиці. Струмок, який місцями протікав паралельно рейкам, зберігся і до цього дня, щоправда, вже в колекторі.
«З початком Першої світової війни маршрут починає втрачати свою популярність, трамвай ходить дедалі рідше. У повоєнний час, коли більшість трамвайних ліній у Києві було пошкоджено, реконструкцію лінії «Київської Швейцарії» відклали на кінець списку, а в результаті – її просто закинули», – резюмував автор.