У Мінсоці розповіли, кому перестануть виплачувати пенсії

В Україні в першому читанні ухвалено законопроєкт №9453, який серед іншого передбачає припинення виплат і відмову у призначенні пенсій тим, хто відкрито підтримав агресію РФ. Ідеться про українців, які після 2014-го працювали в органах влади, озброєних структурах у РФ, на окупованих територіях України.

Про це в ефірі «Суспільне Одеса» розповіла перша заступниця міністра соцполітики Дарія Марчак. «Якщо людина відверто вела підривну діяльність проти України, працювала в державних органах Росії, збройних формуваннях Росії або на території ОРДЛО після початку російської агресії – ми не платитимемо такій людині пенсію, не витрачатимемо кошти наших платників податків, щоб платити пенсію тим, хто підтримував агресора», – пояснила вона.

У цьому ж законопроєкті також передбачено, що стаж українців, який вони отримали в будь-якій країні, зокрема РФ, буде враховуватись під час нарахування пенсії. Крім того, у документі передбачили можливість забирати пенсію назад до бюджету в тому випадку, якщо її не знімали з рахунку протягом 6 місяців.

«Ці норми вже працюють тривалий час. Якщо ми бачимо, що на рахунку пенсіонера за шість місяців немає руху коштів… здійснюється припинення нарахування пенсії до того моменту, поки пенсіонер не з’явиться і не скаже, що він живий, що з ним усе добре», – пояснила вона.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *