У НБУ зробили заяву щодо зростання цін в Україні

Найближчими місяцями зростання цін в Україні сповільнюватиметься. Другий місяць поспіль знижуються споживчі ціни. При цьому показник інфляції до кінця року буде нижчим від того, який фігурував у колишніх прогнозах НБУ.

Про це йдеться у свіжому коментарі НБУ щодо інфляції.

У коментарі, зокрема, йдеться, що інфляція в Україні виявилася нижчою за ту, що прогнозували на початку року і навіть нижчою за ту, що прогнозувалася в інфляційному звіті за липень 2023. Ймовірно, вона спадатиме і в наступні місяці, припускають аналітики НБУ.

«Інфляція наприкінці року, ймовірно, буде нижчою за липневий прогноз НБУ, хоча потенціал її швидкого уповільнення майже вичерпаний», — йдеться в коментарі.

 

У НБУ зробили заяву щодо зростання цін в Україні

Згідно з липневим прогнозом НБУ, інфляція у 2023 році має становити 10,6%. Проте останнім часом темпи зростання цін в Україні знижуються. Ба більше, останні два місяці в країні фіксують дефляцію. Так, у серпні споживчі ціни впали порівняно із липнем на 1,4%. А в річному вимірі показник інфляції знижується від місяця до місяця. Наприклад, у тому ж серпні річна інфляція (порівняно з серпнем минулого року) впала до 8,6%. Це, перш за все, пов’язане із сезонним падінням цін на продовольство.

«Фактичні темпи зростання цін були істотно нижчими за траєкторію прогнозу Національного банку, опублікованого в Інфляційному звіті за липень 2023 року. Швидке уповільнення інфляції зумовлювалося, перш за все, великою пропозицією сирих продуктів харчування, зокрема овочів і фруктів нового врожаю», — йдеться в коментарі НБУ .

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *