У Польщі закрили найбільший центр прийому українських біженців: у FT назвали причину

Польща припинила роботу свого найбільшого центру, призначеного для приймання українських біженців. Цей центр знаходився у місті Надажин, що за 30 кілометрів від Варшави. 

Про це повідомили Financial Times у суботу, 12 вересня. Центр був розташований на базі торгово-виставковому центрі Ptak Warsaw Expo,  де площа критих приміщень становить 150 тисяч квадратних метрів.

Сюди для тимчасового проживання селили українських біженців. У пресслужбі Мазовецького краю пояснили, що центр приймання біженців вирішили закрити, оскільки більшість з них  вже знайшли житло в інших місцях. Водночас це рішення вимагало переселення кількох сотень біженців, які все ще перебували на території центру.

«Центр було закрито. Нові люди не надходили, і великий масштабний центр втратив свою актуальність. У момент закриття в ньому перебувало близько 300 осіб. Деякі з них були перерозподілені до менших центрів, а інші звернулися до місцевих органів самоврядування», –  повідомила прессекретар Мазовецького воєводства Дагмара Залевська.

Найбільший центр гуманітарної допомоги було відкрито після початку повномасштабної агресії Росії проти України у 2022 році. В ньому можна було розмістити одразу до 9-10 тисяч осіб.

Центр біженців був розділений на різні сектори, кожен із яких обладнаний ліжками, санвузлами, тимчасовими душами, зонами для приймання їжі та заряджання мобільних телефонів, а також кімнатами для матерів із малими дітьми.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *