Чому 4 жовтня перестали працювати Facebook, Instagram та WhatsApp: названо причину

Масштабний збій в Facebook, Instagram та WhatsApp, який стався в понеділок, 4 жовтня, міг бути викликаний зникненням записів з таблиць глобальної маршрутизації.

Про це на своїй сторінці в Twitter написав журналіст Independent Брайан Кребс.

«Записи DNS, які повідомляють системам, як знайти Facebook.com або Instagram.com були видалені сьогодні вранці з таблиць глобальної маршрутизації. Уявіть, як зараз працювати в FB, коли не працює пошта і всі внутрішні інструменти, пов’язані з ним?», — написав він.

«Ми не знаємо, чому було внесено цю зміну. Це цілком могло бути результатом внутрішньої, загальносистемної зміни або оновлення, яке пішло наперекосяк. На даний момент це тільки припущення. Тільки FB контролює свої записи DNS», — додав він у коментарі.

Американський фахівець з інтернет-аналізу Дуг Медорі зазначив, що хтось в Facebook викликав оновлення записів протоколу BGP. BGP — це механізм, за допомогою якого світові інтернет-провайдери обмінюються інформацією про те, хто відповідає за маршрутизацію інтернет-трафіку до певних груп інтернет-адрес.

Простіше кажучи, Facebook забрав карту, що повідомляє комп’ютерам світу, як знаходити її різні онлайн-інструменти. В результаті, коли хтось вводить Facebook.com в веб-браузер, браузер не знає, де знайти Facebook.com, і тому повертає сторінку з помилкою.

Крім того, що через збій в роботі Facebook були заблоковані мільярди користувачів, його співробітники не могли спілкуватися один з одним за допомогою своїх внутрішніх інструментів Facebook. Це тому, що електронна пошта і інструменти Facebook управляються усередині компанії через ті ж домени, які зараз заблоковані.

Медорі сказав, що, можливо, хтось в Facebook просто облажався: «За останній рік ми бачили багато таких великих відключень, коли у них було якесь оновлення конфігурації глобальної мережі, яке пішло не так. Очевидно, ми не можемо виключити, що хтось зламав їх, але вони також могли викликати збій самі«.

UPD Глава техслужби Facebook пізно ввечері назвав причину неполадок — справа в проблемах з мережею. Компанія вже направила команду в каліфорнійський центр обробки даних, щоб вручну запустити сервери.

Нагадаємо, також стався збій в роботі Tiktok і WhatsApp. Виникли проблеми з роботою у Twitter, Google і Amazon. Багато користувачів в зв’язку зі збоєм перейшло в Telegram, його сервери поки витримують навантаження.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *