Шахраї продають квартири українців, які виїхали за кордон: як працює схема

В Україні шахраї за підробленими документами продають чи здають в оренду квартири тих, хто перебуває за кордоном. За останні два місяці було щонайменше два подібні випадки.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав юрист Іван Кудояр. Так, за його словами, шахраї знаходять квартири тих українців, які виїхали за кордон та проникають до їхніх квартир. Далі за довіреністю (фальшивою) чи без неї здають квартири орендарям.

«Потім підробляють паспорт на ім’я власника квартири (на чорному ринку фальшивий документ обійдеться шахраям від 200 до 2000 доларів, залежно від якості та наповнення). Далі аферисти або підробляють правовстановлюючі документи, або одержують дублікати документів. Потім шахраї показують квартиру потенційним покупцям, продають за заниженою вартістю», – пише Кудояр.

Зазначимо, що для оформлення продажу квартири нотаріус чи реєстратор зобов’язаний перевірити справжність документів. Якщо ж виявиться, що правочин був оформлений за фальшивими документами, його можна розірвати через суд.

«Якщо з якихось причин ваша квартира не внесена до реєстру майнових прав, то раджу внести. Працюйте з перевіреним ріелтором. Принаймні він може запідозрити щось недобре, а у разі обману стане вашим свідком», – зазначив Кудояр.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *