Як недорого утеплити будинок або квартиру: найдієвіші та найдешевші способи

Втрата тепла з будинку через підлогу та фундамент складає до 25%, стіни – до 30%, вікна та двері – 25%, та дах – до 20%. Утеплення будинку чи квартири допоможе мінімізувати втрату теплової енергії, а також зменшити надходження холоду до приміщення. Утеплення житла – не з дешевих, але існують економічні способи.

OBOZREVATEL розповість про те, як утеплити приватний будинок або квартиру зсередини та зовні недорого.

Як утеплити підлогу

Один з економічних методів – розміщення утеплювача для підлоги. Можна устелити пінопласт чи природний утеплювач. Дугий варіант – настелити на підлогу поліетилен, а потім той самий пінопласт, але вже підвищеної щільності. Однак ці варіанти підійдуть не для всіх будинків, тому в окремих випадках буде потрібно капітальне утеплення підлоги.

Також можна утеплитись за допомогою рулонних матеріалів. Наприклад, якщо висота стель у квартирі або будинку не дозволяє підняти додатково підлогу на 10-15 см (того ж пінопласту або мінеральної вати), існує альтернатива – спінений поліетилен. Він укладається як підкладка під ламінат або паркетну дошку. Це допоможе значно зменшити втрати тепла.

Утеплення підлоги за допомогою пінопласту та пінополістиролу

Як утеплити стіни всередині та зовні будинку

У разі утеплення стін будинку зовні, пінопласт користується найбільшою популярністю, оскільки це найдешевший варіант. Але проблема в тому, що він не завжди може бути якісною. Часто продають неякісний матеріал із низькою щільністю.

Фахівці рекомендують користуватися утеплювачами, які виготовляються із сировини природного походження – органічними. До таких відносяться: арболіт, ДСП, пінополіуретан, пінопласт, фіброліт, ековата. Також підійдуть і неорганічні матеріали, до яких належать: скловата, мінеральна та керамічна вата.

Утеплення стін зсередини пінополіуретаном

Також один з дешевих варіантів – скловата. До того ж вона не піддається грибкам та плісняві, але може деформуватися через воду. Інший варіант – ековата. Вона має високі біостійкі властивості та здатність пропускати повітря, її також використовують для утеплення фундаменту каркасних будинків.

Утеплення стін зсередини часто виконують своїми руками, використовуючи пінопласт, мінеральну вату, пінополістирол та пінополіуретан. Також для цього підійде ізолон, але він обійдеться дорожче раніше зазначених матеріалів.

Для утеплення будинку зовні можна використовувати екструдований пінополістерол, тепофол мінеральну вату або кам’яну (базальтову вату) або скловату. Експерти стверджують, що зовнішнє утеплення ефективніше, тому – це вигідні інвестиції.

Утеплення будинку мінеральною ватою

Як утеплити вікна та двері

Найдешевший спосіб – самостійно заклеїти щілини силіконовим герметиком. Він наноситься на стики (зовні вікна) по всьому периметру. При цьому герметик треба наносити лише на суху поверхню.

Утеплити вікна допоможе монтажна піна. Її потрібно наносити між рамою та стіною. Також можна використовувати прогумований ущільнювач, але його доведеться щороку міняти з настанням холодів. Зберегти тепло допоможе теплозберігаюча плівка, вона легко клеїтись до скла за допомогою звичайного фена.

Утеплення вікон за допомогою монтажної піни

Дешево утеплити двері можна за допомогою ущільнювача накладного або щітки. Також можна виконати оббивку дерматином. Перед покриттям рекомендується утеплити двері за допомогою поролону, пінопласту або скловати.

Загалом велика частка тепла може йти з будинку чи квартири через вікна та двері через щілини та протяги. Утеплення будинку потрібно почати з установки ущільнювачів там, де щось відкривається. Так, можна підібрати ущільнювач на клейкій основі. Потрібно перевірити, чи є щілини в рамах, лутках вікон чи їх периметру.

Як утеплити горище

На горищі найчастіше використовується пінопласт, це найбільш економічний варіант. Можна навіть застосувати найдешевший, із найменшою щільністю. Однак слід укласти його в кілька шарів, але перед цим потрібно застелити горище поліетиленовою плівкою суцільно (для пароізоляції).

Утеплення горища пінопластом

Також фахівці рекомендують для утеплення горища будинку керамзит, мінеральну вату та пінополіуретан, але це коштуватиме дорожче. До речі, втрата теплової енергії через дах становить 20%.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *