11 вересня християни відзначають велике свято — усікновення голови Івана Предтечі

Усікновення голови Іоанна Предтечі є великим церковним святом

11 вересня в церкві відзначають велике свято, яке пов’язано з дуже сумною подією — усікновенням голови Івана Предтечі, який був Хрестителем Ісуса Христа. Що категорично не можна робити в цей день — читайте в матеріалі Styler.

В цей день віруючі повинні дотримуватися суворого посту, щоб вшанувати пам’ять великого пророка. Вважається, що хрещенням Ісуса пророк Іоанн завершив головне призначення свого життя. З цього моменту він почав безстрашно викривати пороки. За це святий і постраждав.

У біблійному переказі говориться, що правитель Ірод Антипа ув’язнив Предтечу за те, що той вказав на його гріховність (Ірод взяв дружину брата). І коханка Ірода захотіла, щоб той дав їй голову Хрестителя. Правитель виконав бажання: голову Предтечі принесли їй на блюді.

Тепер віруючі з усього світу моляться святому пророкові, просячи захисту від ворогів і в разі хвороб голови. Але, щоб молитви були почуті, важливо правильно прожити цей великий день.

Найголовнішою забороною свята є абсолютне табу на будь-який алкоголь, а їжа повинна бути максимально скромною. Цей день треба провести в скорботі, пригадуючи праведне життя Іоанна Хрестителя.

У храмах на свято звучать молебні, в яких просять Бога дарувати нам тверезість — фізичну і духовну.

Категорично не варто на Усікновення також робити наступне:

  • брати в руки колючо-ріжучі предмети, зокрема, ножі,
  • стригтися,
  • шаткувати капусту: вона асоціюється з головою,
  • танцювати, веселитися і співати пісні,
  • їсти круглі овочі і фрукти,
  • подавати до столу страви на окремому блюді.
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *