22 травня — День Миколи Чудотворця: традиції свята, що не можна робити, молитва до святого

Що можна робити на «літнього» Миколу? В давнину 22 травня господарі виводили коней у поля на першу пашу. Посеред села священники служили молебні, кроплячи коней перед випасанням освяченою водою. Також існувала традиція їздити верхи на коні в полі, щоб «коней не мучила нечиста сила». Люди навіть склали кілька прислів’їв із цієї нагоди:

Юрій з теплом, а Микола з кормом.

Прийшов Миколай — коней випасай.

Святий Юрій пасе корів, а Микола — коней.

А ще від цього дня починали стригти овець. Городники обов’язково висівали гречку. З цього приводу також склалося народне повір’я: «До Миколи не сій гречки і не стрижи овечки!«.

На Поділлі та Київщині існувала цікава традиція проводити «заздравні обіди» (на здоров’я всіх членів родини). Називали їх у народі «нікольщина». Звідси походить ще одне повір’я: «Понаставляли тих мисок, як на нікольщині!«.

Святий Миколай вважався покровителем моряків. Особливо шанували його козаки, які обов’язково молилися Чудотворцю, перш ніж вирушити в мандрівку морем. Вважалося, якщо не звернешся до святого, точно загинеш у водах.

Що не можна робити на «літнього» Миколи

Раніше люди вважали, що на свято Миколи Чудотворця 22 травня не можна стригти волосся, а також займатися рукоділлям. Взагалі намагалися не брати до рук гострі предмети. Якщо людина попросила вас про допомогу, їй у жодному разі не можна відмовляти. Інакше родина буде терпіти злидні й нещастя сім років поспіль. Також намагалися не тримати борг до цього дня. Вірили, що не буде фінансів ще цілий рік. Тому краще всі борги роздати до свята.

Як молитися до святого Миколи 22 травня

Для отримання захисту від святого, а також перед будь-якою важливою подією, варто читати таку молитву:

О всеблагий отче наш Миколаю, пастирю й учителю всіх, хто з вірою звертається під захист твій і щирою молитвою благає тебе: поспіши й захисти отару Христову від вовків, що гублять її. Україну нашу і всяку країну християнську, і весь світ захисти і збережи святими твоїми молитвами від землетрусу, наступу чужинців і народних заколотів, міжусобиці; від голоду, пошесті, потопу, вогню, меча і наглої смерті всяку людину захисти. І як помилував ти трьох мужів, що у в’язниці сиділи, та спас їх від гніву царського й кари смертної, так помилуй і нас, що розумом, словом і ділом у темряві гріхів перебуваємо. Спаси нас від гніву Божого й вічної кари: щоб твоїм заступництвом і поміччю та Своєю благодаттю й милосердям подав нам Христос Бог тихо і без гріха прожити на цім світі, і не засудив нас стояти ліворуч, а сподобив стати праворуч з усіма святими. Амінь.

Молитва до святого Миколи Чудотворця на здійснення будь-якого бажання:

Чудотворець Миколай, допоможи мені в бажаннях моїх тлінних. Не гнівайся на прохання зухвале, але і не покинь мене в справах суєтних. Що на благо тих, хто забажав, виконай своєю милістю. Якщо погане хочу, відверни лихо. Нехай всі бажання праведні здійсняться, а життя моє щастям наповниться. Хай буде воля твоя, амінь.

Молитва до Миколая про здоров’я, яку читають 22 травня:

Всеблагий отче Миколаю, великий і предивний чудотворець! Ти своїми молитвами лікував усяку недугу і хворобу, ти своїм заступництвом визволяв від смерті, ти своєю опікою відганяв біду. Щиро благаю тебе, помічника тих, що є в горі і нужді теперішнього життя: поспіши й до мене із своєю поміччю, захисти мене й усіх людей від вогню й води, від голоду й пошесті, від тяжкої хвороби і несподіваної смерті. Оберігай мене через ціле моє життя, а особливо в страшну хвилину переходу з дочасного життя до вічності. Захисти мене тоді щитом твоєї молитви перед справедливим гнівом Христа Бога і допоможи мені, щоб я опинився навіки в небі, разом з тобою, де буду прославляти й величати Боже милосердя. Амінь.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *