На базі Товариства Червоного Хреста України відкрили соляну кімнату

27 серпня у центрі медико-соціальної допомоги Броварської міськрайонної організації Товариство Червоного Хреста України (Бровари, Незалежності 8-б) з’явилася надзвичайно важлива для броварчан послуга — відвідування соляної кімнати. Минулого року місцева влада пообіцяла допомогти громаді створити на базі центру таку послугу, і сумлінно виконала свою обіцянку.

На відкриття соляної кімнати з нетерпінням чекали всі, особливо, люди похилого віку.

Саме її відвідування лікарі прописують при захворюваннях дихальної системи, які є найпоширенішими серед літніх людей: бронхіти, пневмонії, астма тощо. З віком лікуватися від таких хвороб стає складніше, а 30-хвилинне перебування у кімнаті з мікрочастинками солі може стати кращим способом профілактики.

У випадку, коли захворювання прогресує, соляні кімнати чинять імуномодулюючу, бронходренажну та протизапальну дії. За словами голови Броварської міськрайонної організації «Товариство Червоного Хреста» Лілії Драпей, це чудова нагода отримати оздоровчу послугу тим, хто не має змоги та коштів відвідати спеціальний курорт чи санаторій.  

Соляна кімната — це вже 20-та послуга, яку надають для броварчан у центрі медико-соціальної допомоги Броварської міськрайонної організації Товариство Червоного Хреста України. Це визначна подія, з якою привітати учасників зустрічі та оглянути кімнату особисто завітав міський голова Ігор Сапожко: «Хочу привітати всіх нас з відкриттям вкрай важливої для здоров’я броварчан соляної кімнати, бо перебування у ній — це не лише відпочинок, а найкращий спосіб профілактики легеневих хвороб, який відтепер доступний кожному з нас. Я вдячний депутатам районної і міської ради, що вони спільно підтримали ідею створення кімнати, і за те, що підтримують Програму Червоного хреста, в цілому. Турбота про людей поважного віку та медичної галузі — це запорука нашого успішного і здорового майбутнього».

Долучився до привітань і президент Товариства Червоного Хреста України Микола Поліщук, який залишився у захваті від спільної роботи громади із владою.

«Соляна кімната — це доволі важлива реабілітація для хворих з легеневою недостатністю. Ви знаєте, що це є актуально і у нинішній час, коли весь світ сколихнув Covid-19, який вражає легені. Тому важливо, щоб люди, які мали цю або схожі хвороби, могли відвідувати цю кімнату. Крім цього, я лишаюся у захваті від того, наскільки потужними виявилась співпраця та порозуміння між гуманітарною організацію та місцевою владою. Завдяки цьому соціально незахищені люди мають змогу отримувати сучасні медичні послуги безкоштовно, за направленням сімейного лікаря. Формування таких важливих гуманітарних закладів і буде створювати громадянське суспільство в нашій країні, тому ми повинні об’єднуватися і доносити до влади свої побажання, як це щойно відбулося», — зазначив Микола Поліщук.

Учасники зустрічі також виступили зі словами подяками за проявлену допомогу у створенні соляної кімнаті. Вони назвали Бровари кращим містом для життя людей похилого віку, бо тут про них дійсно турбуються і чують. Таку думку підтримала і Діана Лудченко, директор територіального центру соціального обслуговування:

«Нам хотілося вкласти душу у створення соляної кімнати: щоб було зручно, гарно і затишно. Саме тому ідею Лілії Борисівни та громадської організації ради ветеранів наш центр підтримав обома руками. Ми, як ніхто інший, розуміємо наскільки необхідною є ця послуга. Зазвичай, її проводять у санаторіях та курортних закладах, але не кожен пенсіонер може туди поїхати і оплатити такий відпочинок. Сподіваюся, що наші мешканці оцінять виконану роботу і їм дійсно сподобається проводити тут час».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *