NYT про сценарії війни в Україні у березні 2023 року

Аналітики New York Times випустили прогноз наступного етапу війни. Обидві сторони готуються до атаки після кількох місяців уповільнених боїв. Росія, побоюючись зростаючого українського арсеналу західної зброї, рухається першою.

«Немає жодних сумнівів у тому, що обидві сторони хочуть перейти в наступ, — сказав Мік Раян, генерал-майор австралійської армії у відставці, співробітник дослідницького інституту Лоуї, — але насправді все зводиться до того, наскільки великою є здатність обох сторін це зробити».

Президент Росії Володимир Путін віддав наказ захопити весь Донбас до березня, повідомляє українська розвідка. Оскільки близько 320 000 російських солдатів уже перебувають в Україні і 150 000, за оцінками, перебувають на тренувальних полігонах, Кремль може спробувати розтрощити українські позиції за допомогою однієї тільки кількості атак.

Росія вже зміцнила східну лінію фронту, щоб атакувати ключові українські позиції. Він сподівається здобути символічну перемогу, остаточно вигнавши українців з Бахмута, де з травня вирує битва.

Росія також прагне убезпечити лінії постачання, які матимуть вирішальне значення для будь-якого успіху в Україні. Вони зробили люту контратаку, щоб захистити Кремінну, розташовану на великій трасі з півночі на південь у Луганську. Він також атакує Вугледар на південному сході, де українські позиції розташовані лише за кілька миль від єдиного залізничного сполучення з Кримом.

Військові аналітики кажуть, що Росія збирає десятки тисяч військовослужбовців таким чином, що це припускає, що вона може спробувати розвернутися з півночі і вгору з півдня, щоб оточити українські сили на Донбасі.

Але Росія також може спробувати відвернути оборону України, відкривши новий фронт. Атака з нового фронту, найімовірніше, означатиме наступ з території самої Росії, тому українці уважно стежать за пересуваннями навколо прикордонного міста Суми, а також за будь-якими спробами повернутися в Харківську область.

Вважається, що Росія хоче діяти швидко, оскільки президент Володимир В. Путін чинить тиск на свого нещодавнього колегу. Путін чинить тиск на свого нещодавно призначеного командувача в Україні генерала Валерія Герасимова, щоб той захопив територію і повідомив про успіх внутрішній і міжнародній аудиторії після кількох місяців прикрих невдач.

Україна має обмежені перспективи для просування вперед на сході, де Росія має укріплені позиції і встановила лінії постачання з 2014 року. Щоб просунутися в іншому місці, Україні необхідно стримувати російський наступ, зберігаючи при цьому війська і техніку.

На думку аналітиків, найбільш багатообіцяючий контрнаступ України знаходиться на півдні. Велика частина окупованої Росією території знаходиться в межах досяжності ракет HIMARS, що змусило Росію перемістити свої склади боєприпасів, командні центри та інші критично важливі об’єкти далі від лінії фронту.

Мелітополь був би очевидною метою для українського наступу: місто розташоване на перетині двох основних автомагістралей і важливої залізничної гілки, що робить його критично важливим для постачання російських військ на півдні. Але рухатися вперед буде непросто. Росія вибудувала оборону по всій лінії фронту, а навколо Мелітополя найгустіша мережа траншей і протитанкових пасток.

Військові аналітики і колишні співробітники української служби безпеки вказують на так званий сухопутний міст Росії, що простягнувся через південь України від російського кордону до Кримського півострова, як на найбільш привабливу ціль для українського контрнаступу.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *