Банки знизять депозитні ставки: українцям повідомили, в якій валюті краще зберігати заощадження

Нацбанк знизив облікову ставку з 20 до 22 відсотків. Більшість банків протягом трьох тижнів перегляне прибутковість нових депозитів. Українцям повідомили, у якій валюті краще зберігати заощадження.

Фінансові установи переорієнтуються на залучення вкладів із розміщенням на строк від 3 до 6 місяців.

Директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв вважає, що банки знижуватимуть депозитні ставки до 15%. Вклади із розміщенням на 9-12 місяців також зменшать прибутковість до 14-15%. Очікується, що за три місяці ставки за гривневими депозитами зменшаться в середньому на 3-5%.

«За нашим прогнозом, найближчими 2-4 тижнями частка вкладів з розміщенням до 6 місяців може зрости до 60 – 65% усіх вкладів, враховуючи також валютні депозити», — зазначив банкір.

Щоб проаналізувати вигідність вкладів для громадян, потрібно відмінусувати інфляційний прогноз, який зараз становить 10,8% до кінця року. Замотаєв висловив упевненість у тому, що прибутковість вкладів у національній валюті залишається на досить високому рівні: від 4% до 6% річних, незважаючи на зниження ставок через значне зміцнення гривні. Таким чином, краще зберігати заощадження саме у ній.

«Наразі це найбільш прибутковий механізм не лише для збереження наявних статків, а й для їхнього примноження», — запевнив аналітик.

Дмитро Замотаєв прогнозував збільшення популярності депозитів із розміщенням на 3-6 місяців. Цьому сприятиме невеликий термін вкладу та можливість швидкого отримання доходу, а також високий чистий прибуток на рівні 4% річних.

За прогнозом фахівця, середні ставки за доларовими вкладами поступово досягнуть 2,5% річних, максимум 3,5%. Середній прибуток депозитів євро збільшиться до 2% (максимум 2,3-2,5% річних). Частка валютних вкладів у загальній структурі депозитів також зростатиме і до кінця вересня сягне 18%, а наступні місяці – 20-23%.

Банки знизять депозитні ставки: українцям повідомили, в якій валюті краще зберігати заощадження

Таким чином, ситуація із вкладами залишається у прогнозованому стані – на ринку поступово знижуватимуться ставки, але чистий прибуток залишиться на високому рівні. Відсотки за валютними депозитами також поступово збільшуватимуться.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *