Без підвищення податків проблеми із зарплатами в ЗСУ можуть виникнути у серпні: у Кабміні два місяці готували рішення, а Шмигаль усе спростував

В Україні вже у серпні мають підвищити основні податкові ставки (ПДВ та військовий збір). У Мінфіні, як розповідають високопосадовці і в уряді, і в Офісі президента, якщонайменше два місяці готували відповідний законопроект, проте прем’єр-міністр Денис Шмигаль несподівано для членів свого Кабміну цю інформацію спростував.

Відповідаючи на запитання народних депутатів у Раді, прем’єр заявив: «ми не почали і не обговорювали в уряді питання підвищення податків». Можливо, прем’єр мав на увазі саме обговорення на рівні всього уряду, а не Міністерства фінансів. Однак більшість ЗМІ зрозуміли його заяву як спростування планів підвищити податки.

«Ми самі були м’яко скажемо здивовані. У нього питали, чому він так сказав. Він не зміг відповісти. Два місяці готуємо людей до рішення і тут таке заявляє», – розповідає високопоставлений співрозмовник OBOZ.UA.

Насправді Міністерство фінансів уже розробило конкретну пропозицію. OBOZ.UA писав про нього ще 11 травня. ПДВ мають підвищити на 1-2%, а військовий збір – на 3,5%, 23 травня цю інформацію підтвердили і співрозмовники видання Forbes. Представники «Слуги народу», міністр фінансів Сергій Марченко, наближені до уряду експерти – усі говорили про те, що підвищувати податки доведеться. А міністр Марченко в інтерв’ю ще кілька тижнів тому відмовлявся давати чітку відповідь щодо підвищення податків (мовляв, спершу треба порахувати).

За інформацією OBOZ.UA, розрахунки велися насамперед щодо ПДВ. Було кілька пропозицій (підвищення рівня 1% чи 2%). Коли Шмигаль заявив, що рішення навіть не обговорювалося, це викликало подив насамперед у його колег.

«Ми повинні подати законопроект після 28-29 червня, тоді буде узгодження чергового траншу МВФ. І після цього у першому тижні липня планували подавати законопроект. Ще Рада має встигнути ухвалити. А вже в серпні може виявитися, що нема чим платити зарплати в армії», – Розповіли співрозмовники OBOZ.UA.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *