Блокування карток і е-повісток бути не повинно: комітет ВР виступив проти обмеження прав ухилянтів

27 лютого Комітет Верховної ради з питань національної безпеки провів перше засідання з розгляду законопроєкту про мобілізацію. І вже забракував деякі ініціативи, зокрема щодо електронних повісток та блокування банківських карток.

Про це розповів секретар Комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони й розвідки Роман Костенко у коментарі ЗМІ. За його словами, комітет виступив проти обмеження прав людей.

Костенко пояснив, що у законопроєкті щодо мобілізації загалом 4195 правок. При цьому багато дублюється, також частина з них є різними за формою, але збігаються по суті. Тому у комітеті вирішили розбити поправки на основні блоки, наприклад, обмеження прав, демобілізація тощо. Далі комітет буде голосувати за кожен з цих блоків.

«Тому сьогодні комітет поблоково ухвалював рішення по окремих напрямках. А надалі, розуміючи фінальне рішення, будемо або враховувати, або не враховувати поправки, які внесли народні депутати. Сьогодні ми пройшли лише частину з цих блоків», – розповів він.

Станом на сьогодні комітет не підтримав норму про те, щоб суди обмежували права людей. Йдеться про блокування рахунків та обмеження через суд виїзду за кордон.

Однак, за словами Костенка, це ще попереднє голосування, бо всі норми дискусійні. Так, багато депутатів у комітеті вважають, що в чинному законодавстві вже передбачені штрафи за ухиляння від мобілізації. Тому, на їхню думку, варто, як варіант, просто збільшити суму штрафів, а не обмежувати права.

Крім того, комітет не підтримав норму про те, щоб консульства обмежували свої послуги для українців за кордоном. Хоча це питання ще буде дискутуватись, зазначив Костенко.

Також депутати у комітеті обговорювали питання функціонування електронного кабінету.

«Комітет проголосував за те, що реєстрація в цьому кабінеті має бути правом, а не обов’язком. Також підіймалось питання щодо електронних повісток і було вирішено, що електронних повісток бути не має. Але є варіант, що вони будуть надходити тільки тим, хто зареєстрував собі електронний кабінет, бо така особа сама обрала відповідну форму комунікації з ТЦК», – повідомив секретар комітету.

Враховуючи велику кількість поправок, комітет буде розглядати їх щонайменше до кінця цього тижня, зазначив Роман Костенко.

Як повідомляв OBOZ.UA, очільник Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич заявив, що вони розглядають ідею справедливої мобілізації в Україні. Насамперед йдеться про вручення повісток у зрозумілий всім спосіб, терміни перебування на передовій і ротацію військових, мотивування захисників.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *