Бронь чи зарплата. На що звертають увагу українці під час пошуку роботи

Під час мобілізації в Україні деякі підприємства мають можливість бронювання своїх працівників від призову до лав ЗСУ. Таку опцію роботодавці вже активно вказують у вакансіях, що може стати додатковою перевагою для шукачів.

Докладніше про те, які вакансії передбачають бронь від мобілізації та де їх шукати, – розповідає РБК-Україна в матеріалі нижче.

Зміст:

Бронювання – новий тренд на ринку праці?

Ринок праці України від початку повномасштабного вторгнення зіткнувся з кадровою кризою та низькою конкуренцією серед шукачів роботи.

За даними опитування, яке оприлюднило Міністерство економіки, 67% представників українського бізнесу назвали мобілізацію ключовою причиною нестачі кадрів, 54% – еміграцію за кордон, 36% – неконкурентну заробітну плату.

Тому опція бронювання від мобілізації дає компаніям шанс залучити нових працівників, враховуючи нинішній дефіцит кадрів. Водночас кандидати можуть сприймати оформлення «броні» роботодавцем як одну з переваг нарівні із заробітною платою.

На порталі пошуку роботи Work.ua створили окремий розділ із вакансіями, у яких роботодавці вказують, що мають можливість бронювання своїх працівників.

Чи є такі вакансії більш популярними серед українців поки важко оцінити. Як зазначили на Work.ua, найкращою ілюстрацією ситуації могло б бути опитування серед шукачів.

Втім кількість пропозицій роботи з позначкою «бронювання» на порталі доволі велика. Станом на 5 червня – понад 3 000 актуальних вакансій.

Яку роботу та зарплати пропонують з бронюванням

Найбільше вакансій, що передбачають бронь для військовозобов’язаних, є у наступних категоріях:

 • Робочі спеціальності, виробництво – 1027
 • Логістика, склад, ЗЕД – 719
 • Сфера обслуговування – 433
 • Роздрібна торгівля – 425
 • Транспорт, автобізнес – 369

Понад 200 вакансій – у сферах продажів та закупівлі, будівництва та архітектури, медицині та фармацевтики.

Пропозиції роботи на виробництві розміщують на Work.ua фармацевтичні компанії, машинобудівні підприємства, виробники БПЛА.

До прикладу, в Києві шукають збиральника FPV-дронів. Від кандидата очікують вміння користуватися ручним та електроінструментом, вміння працювати з паяльною станцією. Також бажано бути здатним читати та розуміти технічні схеми, креслення та специфікації. Обіцяють зарплату на рівні 30-40 тис. грн.

Бронь чи зарплата. На що звертають увагу українці під час пошуку роботи

Скриншот work.ua

Можливість бронювання вказують для пекарів, формувальників тіста, працівників хлібокомбінатів.

Вакансії з такою опцією пропонують на виробництвах хліба («Тернопільхлібпром», «Золотий коровай» у Житомирі, «Київхліб»), та мережах супермаркетів (до прикладу, «Сільпо», «THRASH! ТРАШ!», Novus).

Бронь чи зарплата. На що звертають увагу українці під час пошуку роботи

Скриншот work.ua

Поштовий оператор «Нова пошта» в описі вакансій також зазначає про оформлення бронювання військовозобов’язаних. Працівників шукають у різних містах України на посади експедитора, оператора поштового відділення, вантажника. Пропонують зарплати від 15 до 23 тис. грн.

Бронь чи зарплата. На що звертають увагу українці під час пошуку роботиСкриншот work.ua

Логістичні компанії у Львові вказують опцію броні для водіїв-далекобіників на міжнародні рейси та водіїв-експедиторів по області

Вимогою є наявність водійського посвідчення відповідної категорії, біометричний паспорт для поїздок за кордон, а авто надає роботодавець.

Бронь чи зарплата. На що звертають увагу українці під час пошуку роботиСкриншот work.ua

Що потрібно знати про правила бронювання від мобілізації

Згідно з постановою уряду, держава надає можливість бронювати військовозобов’язаних працівників підприємств, установ, організацій:

 • яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення);
 • які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань;
 • які є критично важливими для функціонування економіки тазабезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
 • які є критично важливими для оборонно-промислового комплексу України (ОПК);
 • підприємства паливно-енергетичного комплексу;
 • державні установи (топ-держслужбовці категорії «А», голови обласних, районних рад, а також сільські, селищні, міські голови).

Залежно від місця роботи умови та допустима кількість заброньованих працівників можуть змінюватися.

Списки військовозобов’язаних, які підлягатимуть бронюванню на конкретному підприємстві/ установі, затверджує Міністерство оборони України. Детальніше про це можна прочитати в окремому матеріалі.

При підготовці використовувалися: інформація від Work.ua та вакансії порталу, опитування, оприлюднене Мінекономіки України, постанови Кабміну №76 від 27 січня 2023 та №520 від 8 травня 2024.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *