Біженці з України зможуть отримати грошову виплату для повернення додому — комітет ПАРЄ

Майже пʼять мільйонів осіб — саме стільки українських біженців знаходиться за кордоном, підрахував Центр економічної стратегії у лютому 2024 року. За даними різних досліджень, все більше людей схиляються до думки, що не повертатимуться до України навіть після закінчення тут війни.

Перед державою постало важке завдання — повернути своїх громадян. Водночас країни Європи, які прийняли українців, що тікали від війни, заявили про готовність допомогти Україні не лише надаючи прихисток її громадянам, а й підтримати ініціативи з повернення українців.

Народний депутат України Олексій Гончаренко повідомив, що Парламентська асамблея Ради Європи з міграції погодила рішення про ініціативу з повернення українців в Україну. Що про це відомо — далі у матеріалі.

Як біженців з України повертатимуть додому

За повідомленням Гончаренка, комітет ПАРЄ з міграції погодив рішення щодо виплати грошей українцям для повернення в Україну.

— Тобто після закінчення бойових дій українці, які будуть повертатись жити в Україну, зможуть отримати фінансову допомогу від європейських країн.

Ця норма була додана в велику доповідь, яку ми готуємо в міграційному Комітеті ПАРЄ по Україні. Це дуже важливе рішення, — повідомив Гончаренко у своєму Telegram.

Раніше кілька країн вже пропонували програми допомоги, які вони підтримають у випадку повернення українських біженців додому. Зокрема, у Швейцарії вже озвучували план повернення українців додому. Там також планують надавати виплати на дорогу до України.

У Норвегії можуть надати до €1500 українцям, які вирішать повернутися додому.

Також відповідну програму запровадять у Чехії з 1 червня 2024 року. Проект діятиме до листопада та охопить понад 400 біженців.

Зокрема, українцям, які захочуть повернутися додому, придбають квитки на автобуси чи організують медичний транспорт.

Натомість в Ірландії планують закрити значну кількість центрів для українських біженців: що про це відомо, читай в іншому нашому матеріалі

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *