Більшість допомоги від США надійде в Україну протягом кількох місяців – NYT

Сили оборони України вже отримали частину військової допомоги від Сполучених Штатів Америки із пакету на 1 млрд євро, про виділення якого Вашингтон оголосив після розблокування фінансування у Конгресі. Проте основна партія зброї з великих пакетів допомоги, у тому числі від Німеччини та Британії, надійде до України протягом кількох місяців.

Про це йдеться у статті видання The New York Times. Журналісти посилаються на слова американських та європейських чиновників.

За даними видання, 28 квітня Київ отримав партію протитанкових засобів, ракет та артилерійських снарядів 155 калібру, яких гостро потребують українські військові на полі бою. Друга партія озброєння прибула до України 29 квітня.

30 квітня, за словами джерел, до Польщі з Іспанії прибули ракети для комплексів протиповітряної оборони Patriot. Незабаром вони будуть в Україні.

Водночас NYT пише, що основна частина зброї з великих пакетів допомоги, які оголосили США, Британія та Німеччина, надійде в Україну лише за кілька місяців. Частина допомоги з британського пакету, про який прем’єр-міністр держави Ріші Сунак оголосив 23 квітня, почала надходити кілька тижнів тому.

Як кажуть співрозмовники журналістів, основна причина таких затримок – логістична. Бойові машини, катери, гармати, пускові установки та системи ППО через розміри часто доводиться перевозити морем та поїздами з посиленою охороною.

Водночас боєприпаси, які є невідкладною потребою ЗСУ на фронті, належать до зброї, яку можна доставити найшвидше.

Один американський чиновник сказав, що більшість зброї, яка була профінансована за рахунок нової допомоги США, і навіть деякі боєприпаси, швидше за все, будуть доставлені до кінця літа або навіть пізніше.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *