Велике житло не в фаворі: які квартири обирають українці під час війни

Попит на нову нерухомість в Україні залишається вкрай низьким – лише на рівні 20-35% від показників лютого 2022 року. При цьому нечисленні покупці обирають на первинці майже готові квартири невеликої площі, 40-70 кв. м.

Про це OBOZREVATEL розповів Володимир Семенцов, співзасновник та керуючий партнер INSPI Development. Він уточнив, що йдеться про нерухомість у вже готових об’єктах або ЖК із високим ступенем готовності (від 70%).

«Через надмірно високі військові ризики і щоб уникнути придбання квартири в ЖК, введення якого в експлуатацію може затягтися на невизначений термін, для покупців дуже важлива реальна, а не вдавана активність на будмайданчиках«, – зазначив Семенцов.

Важливим залишається і географічне розташування житла. Йдеться не лише про відносно безпечне місто, а й відсутність поряд із ЖК військових об’єктів та критичної інфраструктури, які можуть зазнавати регулярних ракетних та дронових атак.

Семенцов прогнозує, що більш-менш активна фаза попиту на таке житло зберігатиметься до початку нового опалювального сезону. «Існує дуже висока ймовірність нових атак на енергооб’єкти України, що фактично гальмує не лише будівельні роботи, а й психологічно впливатиме на активність покупців», – зазначив експерт.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *