В Норвегії, Польщі та Ірландії скорочуть виплати українським біженцям

Українські біженці в багатьох країнах покладаються на соціальну підтримку від держави. Проте деякі уряди переглядають програми допомоги та скорочують або скасовують виплати.

Про останні зміни в законодавстві країн щодо українських біженців досліджували журналісти РБК-Україна.

Польща: скасування виплат з 1 липня

Сейм Польщі 15 травня схвалив зміни до закону про тимчасовий захист українців, які набудуть чинності з 1 липня 2024 року. Хоча тимчасовий захист для українців діятиме до вересня 2025 року, новоприбулі біженці більше не отримуватимуть:

Безкоштовного проживання у домах поляків за програмою «40+» упродовж перших 120 днів. Уряд більше не компенсуватиме приватним власникам розміщення та харчування українців (40 злотих на добу – близько 400 грн).

Одноразової допомоги після прибуття на термінові витрати 300 злотих (близько 3000 грн).

Крім того, біженці з дітьми можуть втратити право на щомісячні виплати «800+» (приблизно 8000 грн), якщо діти не відвідуватимуть польську школу чи дитсадок.

Ірландія: зміни з 14 березня 2024 року

Уряд Ірландії 14 березня 2024 року почав скорочення виплат для українських біженців. Новоприбулим, які оселилися у державному житлі (визначених центрах), виплачуватимуть 38,80 євро на тиждень замість 220 євро, як усім, хто прибув раніше. Після виїзду з державного житла виплати передбачено підвищити.

14 травня уряд вирішив зрівняти підтримку для всіх українських біженців, які живуть у державних центрах із харчуванням, до 38,80 євро на тиждень. Зміни не торкнуться тих, хто проживає у житлі, яке надали ірландці. Також близько 19 тисяч українців, які працюють, не отримуватимуть соцвиплат.

Норвегія: зрівняння умов

Уряд Норвегії вживає заходів для зменшення кількості українських біженців, що обирають цю країну. Міністр праці та соціальної інтеграції Тоньє Бренна заявила, що рівень послуг та пільг робить Норвегію привабливою для переселенців. Уряд пропонує посилити умови, щоб приплив біженців був на рівні з іншими північними країнами.

У законопроєкті передбачені такі зміни:

Скасування допомоги на дітей за перший рік проживання.

Зменшення допомоги на інтеграційну програму для пар без дітей на 1/6 (приблизно на 6 000 норвезьких крон – 518 євро), якщо обидва отримують цю підтримку.

Вимога проживання протягом 12 місяців для отримання одноразової допомоги у разі народження та усиновлення (92 648 норвезьких крон – 8008 євро).

П’ятирічний термін для отримання права на стоматологічні послуги зі знижками для осіб віком від 19 до 24 років.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *