В ПФУ розповіли про шахрайство з пенсіями: в одному з випадків в бюджет змусили повернути 75 тисяч

В Україні Пенсійний фонд заявив про випадки шахрайства. Окремі пенсіонери, їх близькі особи та опікуни шляхом приховання інформації фактично порушують закон та отримують незаконні виплати. 

Як повідомляє ПФУ в Київській області, йдеться про факти, коли не повідомляють щодо: виїзду пенсіонера на постійне місце проживання до іншої держави, факту його смерті, припинення дії виписки з акту огляду медико – соціальної експертизи (невизнання інвалідом) та продовжують отримувати пенсійні виплати, використовуючи документи (банківські картки) цих пенсіонерів.

«В діях таких осіб наявні ознаки складу злочину передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України – заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою та ч. 4 ст. 185 КК України (крадіжка скоєна в умовах воєнного або надзвичайного стану – тяжкий злочин), що призводить до переплати пенсійних виплат», – зазначають у відомстві. 

Про один з таких випадків розповіли в ПФУ. Так, до Головного управління із підрозділів Служби безпеки України надійшла інформація щодо осіб, які перебувають на обліку, як внутрішньо переміщені особи, стосовно яких встановлено факт смерті.

«Громадянин Г. був зареєстрований як внутрішньо переміщена особа, помер 01.08.2020 на непідконтрольній Україні території, отримував пенсію через АТ «Ощадбанк». Оскільки інформацію про смерть Г. до Фонду надійшла несвоєчасно, виникла переплата пенсії на його ім’я за 9 місяців в розмірі 75 632,02 грн, яка підлягає поверненню. Дане незаконне отримання пенсійних виплат за померлого громадянина Г. здійснювала його донька І., шляхом використання банківської картки. Громадянці І. повідомлено, що в її діях наявні ознаки складу злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України та ч. 4 ст. 185 КК України (крадіжка -тяжкий злочин)», – зазначають в ПФУ. 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *