В Україні аномальна ситуація на ринку праці: що сталося з вакансіями

В Україні склалася аномальна ситуація на ринку праці. Співвідношення вакансій та резюме наближається один до одного. Частина роботодавців не має можливості найняти співробітників на відкриті вакансії.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA, який незабаром буде опубліковано. Наприклад, на майданчику robota.ua в травні 2021-го кількість активних кандидатів досягала 93-95 тис. А у травні 2024-го – всього близько 49 тис.

Сайт також показує кількість нових вакансій. У травні цього року – близько 26,8 тис. У травні 2021-го було максимум 26,2 тис. нових вакансій.

Тобто зараз кількість пропозицій про роботу перевищила показники до повномасштабної війни. А кількість резюме навпаки знизилася майже вдвічі. На графіку можна побачити, як змінювалось співвідношення нових вакансій та активних резюме.

Конкурент robota.ua – сайт work.ua фіксує кількість нових за тиждень вакансій та резюме. 7 травня це співвідношення було на рівні 62,5 тис. вакансій на 67,2 тис. резюме. Це майже один до одного: у такій ситуації далеко не всі роботодавці зможуть знайти собі працівників. У травні 2021-го, за даними цього майданчика, на 43,4 тис. вакансій було 71 тис. резюме.

Ця статистика також підтверджує: кількість вакансій вже перевищила рівень до повномасштабної війни. А кількість резюме значно зменшилась. У НБУ пояснюють: у деяких сферах на одну відкриту вакансію припадає в середньому менше одного резюме. Тобто деякі компанії взагалі не можуть знайти співробітників.

Для тих, хто шукає роботу, дефіцит кадрів надав кілька можливостей: по-перше, роботодавці, щоби втримати працівників, вимушені підвищувати зарплати. По-друге, стало значно легше знайти роботу після звільнення.

Однак значно більше від такої ситуації недоліків. Сповільнюються темпи відновлення країни, через дефіцит кадрів не може повноцінно розвиватись бізнес. Впливає це і на якість послуг. Наприклад, Київський метрополітен заявив, що змушений збільшити інтервал руху потягів (на 1 хвилину) у міжпікові години та на 45 секунд – у період піків.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *