В Україні будуть призначати пенсію за новими правилами: що змінили в законі

В Україні ухвалили новий закон, який дозволить зараховувати при розрахунку пенсії стаж, набутий в інших країнах. Зокрема, враховуватиметься страховий стаж, набутий в інших країнах, навіть якщо з цією країною не укладено угоду щодо пенсійного забезпечення та внески до Пенсійного фонду України не сплачувалися.

Як пише видання «На пенсії», людина після повернення з-за кордону, наприклад, з Італії, матиме змогу зарахувати період роботи в цій країні для визначення права на пенсію в Україні у 60, 63 або 65 років залежно від наявного стажу. 

Для цього необхідно буде надати до Пенсійного фонду документ, що підтверджує роботу за межами України. Однак варто звернути увагу, що такий стаж враховуватиметься тільки для визначення права на пенсію, але не враховуватиметься під час її розрахунку. 

Якщо у людини не вистачає стажу, щоб вчасно піти на пенсію, то весь закордонний стаж врахують, але зроблять це умовно. Цей умовний стаж дасть змогу піти на пенсію вчасно, а от розмір самої пенсії визначатиметься тільки виходячи зі стажу набутого в Україні, тобто тільки за той час, коли сплачувалися страхові внески. Тобто робота за кордоном не впливатиме безпосередньо на коефіцієнт стажу та розмір пенсії.

«Закон передбачає не зараховувати до страхового стажу з 19 лютого 2014 року періоди – військової служби, у силових структурах, незаконних збройних або воєнізованих формуваннях, судових або правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне зайняття посад у незаконних органах влади», – повідомили в Мінсоцполітики.

Спрощується механізм виплати пенсії для кримчан. Для них скасовано вимогу отримання інформації від Пенсійного фонду РФ. Відтепер людині, яка переїхала з Криму, просто достатньо подати заяву, в якій вказати, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримати в Україні. Жодних підтверджень від пенсійних органів Криму не потрібно.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *