Національний банк ввів в обіг нову пам’ятну монету, що доповнила серію «Збройні Сили України». Випуск присвятили військовим логістам, які забезпечують нашим бійцям міцний тил і безперебійне постачання всього необхідного. Презентація відбулася 11 жовтня, в День фахівців логістичного забезпечення ЗСУ.
Деталі розповіла пресслужба НБУ на офіційному сайті.
Діяльність військових логістів
За словами заступника голови Нацбанку Олексія Шабана, в умовах повномасштабної війни важко переоцінити важливість логістичної справи, без представників якої «не злетить жоден літак, не рушать танки, і головне – неможливі ні оборона, ні наступ».Аби визнати внесок Сил логістики, Національний банк ухвалив рішення викарбувати нові обігові монети.
«Ми робимо все для ефективного виконання бойових завдань нашими військами і підрозділами на лінії бойового зіткнення насамперед. І хоча військова логістика любить тишу, для нас важливе введення в обіг цієї монети, як визнання внеску в загальну справу ЗСУ під час опору і відсічі збройної агресії», – сказав полковник Сергій Артамощенко.
Який дизайн монети
Номінал монети – 10 гривень, матеріал – сплав цинку з нікелевим покривом. Оскільки йдеться про обігові гроші, то одна сторона (аверс) ідентична з дизайном зразка 2018 року. На ньому зобразили рік карбування, Державний герб України та номінал в обрамленні давньоруського орнаменту.
Авторами реверсу виступили Тетяна Балута та Володимир Дем’яненко. Вони розмістили такі графічні елементи:
- написи по колу: «СТАЛЕВА МІЦЬ, НЕПОХИТНА ВОЛЯ!» і «СИЛИ ЛОГІСТИКИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ»;
- зображення беретного знака Сил логістики ЗСУ;
- стилізований контур фортеці з чотирма бастіонами;
- схрещені мечі руків’ями донизу з лезами у вигляді пшеничних колосків;
- жезл Меркурія, розташований вертикально;
- схематичні топографічні карти на задньому тлі.
Обіг та реалізація
Монета, присвячена військовій логістиці, є дійсним платіжним засобом та обов’язкова до приймання всіма фінансовими установами, закладами, бізнесом тощо. Ці гроші треба використовувати для будь-яких готівкових розрахункових операцій.
Регулятор буде підкріплювати ними каси СІТ-компаній та банків для подальшої видачі українцям. Так планують ввести в обіг майже 10 млн екземплярів, а частину тиражу (500 000 штук) укомплектують у спеціальні сувенірні ролики для продажу в онлайн-магазині Нацбанку.
«Ролик міститиме 25 таких обігових пам’ятних монет. На сувенірному папері, у який запаковано кожний ролик, розміщено зображення беретного знака Сил логістики Збройних Сил України та елементів, які імітують топографічні карти доріг і фрагментів наземної місцевості», – йдеться на сайті НБУ.
Ролики реалізовуватимуть як онлайн, так і фізично, продаючи товар у банках-дистриб’юторах. Станом на 2024 рік до переліку установ входять ПриватБанк, Укргазбанк, Таскомбанк, Ощадбанк і ПУМБ.