В Україні з’явиться нова причина для звільнення: хто може втратити роботу

В Україні після ухвалення законопроекту №7731 (документ знаходиться на підписі у президента) з’являться нові причини для звільнення. Документ має допомогти боротися з колаборантами, проте також торкнуться тих, хто має зв’язки на окупованій території.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. У своїх внутрішніх правилах підприємства мають право прописати обов’язок для співробітників «надавати інформацію щодо наявних у них зв’язків з фізичними особами, місце постійного проживання (перебування, реєстрації) яких знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованій території України».

Якщо є зв’зяки з тими, хто живе на окупованій території і ви про це не повідомили роботодавця, з точки зору нового закону це може бути підставою для звільнення.

Як з точки зору закону має діяти нова норма:

  • у внутрішні правила мають внести норму щодо необхідності повідомляти про зв’язки з тими, хто знаходиться на окупованій території чи в РФ;
  • колектив має підтримати нові правила;
  • в правилах має бути прописано, яка інформація, яким чином і як часто має вказуватися співробітниками;
  • співробітник може бути звільнений за порушення цих норм.

У законі немає тлумачення поняття «зв’язок». Головне ж – якщо працівник на питання, чи має він «зв’язки» на окупованих територіях чи в РФ, відповість: «мені про це не відомо», профспілки будуть вважати, що тим самим працівник виконав норму закону та пункт внутрішніх правил.

І навіть якщо виявиться, що у нього все ж таки є родичі, знайомі, колишні колеги на окупованих територіях, звільнити його через це буде неможиво. Адже роботодацю доведеться якимось чином доводити, що співробітник насправді знав про «зв’язки» і промовчав.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *