В Україні почали діяти нові правила носіння та зберігання зброї цивільними особами

25 листопада 2024 року в Україні почали діяти нові правила носіння, зберігання та перевезення вогнепальної зброї цивільними особами. МВС України ухвалило відповідний наказ №770 18 листопада поточного року.

Тепер цивільні особи, які беруть участь у війні з російськими окупантами, можуть носити вогнепальну зброю та боєприпаси лише у місцях, де відбивається та стримується збройна агресія. Також можна перевозити вогнепальну зброю до місць, де вдосконалять навички стрілянини (як і боєприпаси).

Громадянські особи повинні перевозити вогнепальну зброю до місць проведення заходів щодо відбиттяя та стримування збройної агресії, до місць удосконалення навичок поводження зі зброєю, або до поліції лише у спеціальному спорядженні без боєприпасів у патроннику, барабані чи невідокремленому магазині чи з від’єднаним магазином і без боєприпасів у патроннику, барабані. При цьому перевозити вогнепальну зброю та боєприпаси можна лише за наявності талона про декларування.

Правила носіння, зберігання та перевезення вогнепальної зброї та боєприпасів до неї цивільними особами, які беруть участь у відсічі та стримуванні збройної агресії, містять велику кількість різних норм, як потрібно поводитися зі зброєю.

Нагадаємо, що 25 листопада 2024 року в Україні також почав діяти новий закон №9538 щодо декларування вогнепальної зброї. Згідно з цим законом, українець віком від 21 рік, який знайшов вогнепальну зброю, має протягом 24 годин повідомити про це поліцію. Потім зброю треба здати (або вказати, де вона знаходиться) або задекларувати в поліції, щоб залишити у себе на зберігання до кінця війни.

В Україні почали діяти нові правила носіння та зберігання зброї цивільними особами

Перевозити вогнепальну зброю для здачі чи декларування потрібно у незарядженому стані. І обов’язково потай від інших людей.

Для декларування вогнепальної зброї та боєприпасів потрібна письмова заява, паспорт, фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см, витяг про місце проживання/реєстрацію, а також ідентифікаційний номер. Поліцейські оглядають зброю, перевіряють отриману інформацію, враховують зброю, видають громадянинові довідку про декларування, пояснюють правила, а потім повертають зброю.

Дозвіл на «знайдену» вогнепальну зброю не потрібен. Потрібно лише задекларувати і можна зберігати її до кінця воєнного стану.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *