В Україні підвищили тарифи на воду деяким водоканалам: як обійшли заборону

В Україні частина водоканалів підвищила свої тарифи, незважаючи на заборону Кабміну. Справа в тому, що частина водоканалів узгоджують свої тарифи з місцевою владою, а не з Нацкомісією з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Місцева влада, розуміючи необхідність підвищувати тарифи, ухвалила рішення щодо підвищення цін.

Як повідомляє Громадське радіо, голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у коментарі «Громадському радіо» пояснив, що це сталося тому, що вони не підпорядковуються НКРЕКП. «І там є поділ. Великі водоканали піднімають тарифи, подаючи заявки до НКРЕКП, а малі водоканали приймають такі рішення на рівні виконкомів міськрад. Тому малі водоканали вже піднімали тарифи», – пояснив Попенко.

Втім, він зазначив, що це абсолютно ніяк не допомогло водоканалам вирішити питання щодо заборгованості. «Бо більшість із них мають 20-25 тисяч абонентів. А для беззбитковості водоканал має бути хоча б 100 тисяч абонентів. Тому всі ці підняття тарифів поки що не вирішують жодних проблем», – додав Попенко.

За словами експерта, це питання слід вирішувати на іншому рівні. «Після того, як особисто президент і прем’єр-міністр порушили питання, що зростання тарифів водопостачання та водовідведення не актуальне, то я не думаю, що хтось зараз захоче порушувати це питання. Тому до кінця року тарифи водоканалів не зростатимуть», – аргументував експерт свою думку.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *