В Україні узаконять нові причини для звільнення та змінять тривалість відпустки: проєкт закону

В Україні хочуть збільшити перелік причин для звільнення працівників. Крім того, тривалість відпустки можуть змінити: з 24 до 28 днів. Відповідні пропозиції передбачено у проєкті Трудового кодексу, розробленого Міненерго.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Серед причин звільнення – мобілізація, поява у нетверезому стані, цькування на робочому місці, прогули тощо. У новому проекті пропонують дати роботодавцю можливість звільняти працівника фактично без причини. Тобто звільняти співробітника можна буде «через економічний, технологічний, структурний чи аналогічний характер». Умова: співробітнику потрібно буде повідомити про звільнення за 2 місяці або виплатити йому компенсацію у подвійному розмірі заробітку за кожний день зменшення строку попередження. Тобто можна одразу виплатити 4 середні зарплати та звільнити за один день.

Якщо ж робітника звільняють у зв’язку з бойовими діями (наприклад, ракета потрапила до приміщення, знищила обладнання тощо), попередити про звільнення потрібно за місяць.

Що буде з відпусткою

У рамках розробленого нового Кодексу законів про працю відпустку збільшать з 24 до 28 днів. У новому законодавстві також буде запроваджено поняття домашньої роботи. Українці, які працюють вдома, отримають такі ж гарантії, буде встановлена також тривалість робочого дня.

Трудова книжка стане необов’язковою, роботодавця звільнять від необхідності її зберігати та заповнювати. Важливе нововведення: у законі буде вказано ознаки трудових відносин. Якщо у відносинах між роботодавцем та співробітником є хоча б три із зазначених ознак, вважається, що між ними є трудові відносини.

Йдеться про такі ознаки:

  • людина особисто виконує роботу;
  • робота виконується під контролем роботодавця;
  • не встановлено конкретного обсягу робіт, а робота постійної;
  • людина дотримується правил внутрішнього трудового порядку;
  • робітнику надають засоби виробництва (обладнання, інструменти тощо);
  • систематична виплата заробітної плати;
  • встановлений робочий графік;
  • відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням роботи.
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *